Alex „aproto” Protopapas nie będzie częścią składu Luminosity w 2022 roku. Taką informację podał portal VLR.gg

aproto trafił do Luminosity w sierpniu 2020 roku. Amerykańska organizacja była wówczas jedną z pierwszych, która zdecydowała się wkroczyć na scenę VALORANTA. Mimo to nie osiągnęła na niej żadnego spektakularnego sukcesu. Zespół 22-latka triumfował jedynie na mało znaczącym wydarzeniu Nerd Street Gamers – Winter Championship, gdzie w finale pokonał Sentinels.

W kluczowym momencie sezonu Luminosity kompletnie zawiodło i nie zakwalifikowało się na VCT Champions. Z turnieju tak zwanej ostatniej szansy ekipa aproto odpadła już po zaledwie dwóch spotkaniach, ulegając XSET oraz Gen.G.

Po małej kompromitacji ze składem Luminosity pożegnał się YaBoiDre. Wszystko wskazuje na to, że 21-latek nie będzie jedynym zawodnikiem, którego w 2022 roku nie zobaczymy już w szeregach LG. Według raportu VLR.gg ze składem amerykańskiej formacji pożegna się także sam Aproto.

Wakaty w składzie Luminosity wypełnić mają mada z bdogiem, który obecnie reprezentuje barwy akademii TSM, do której dołączył zaledwie cztery miesiące temu.

Skład Luminosity najprawdopodobniej będzie prezentował się następująco:

  • Kaleb „moose” Jayne Canada
  • Will „dazzLe” Loafman United States
  • Tanner „TiGG” Spanu United States
  • Brandon „bdog”  Sanders United States
  • Adam „mada”  Pampuch Canada