Ballista Esports – polski jedynak na 1. edycji Masters, do drugiej podchodzi w zmienionym składzie. Wypożyczanego do Finest Kamila „BaddyG” Graniczkę zastąpi Sebastian „NEEX” Trela.

O zmianach w Balliście dowiedzieliśmy się krótko po zakończeniu pierwszej edycji Masters, która była ogromnym sukcesem raczkującej organizacji. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że szeregi opuszcza filar drużyny – BaddyG. Graniczka na razie jest tylko wypożyczony do Team Finest, ale wkrótce może to zmienić się na definitywny transfer. Jego zastępca w Balliście przez długi czas był nieznany, teraz jednak poznaliśmy jego tożsamość.

Jest nim Sebastian „NEEX” Trela, który został zarejestrowany do drużyny na oficjalnej stronie kwalifikacji do Valorant Champions Tour. 24-latek zatem zadebiutuje u boku Morfana i spółki podczas eliminacji do Challengers 1, które startują właśnie dziś.

Przygoda NEEXA w Valorancie to dosyć burzliwa historia. Poalk nieźle rozpoczął swoją karierę, od zajmowania wysokich miejsc na różnych internetowych cupach. Występy poskutkowały kontraktem w organizacji Entropiq. Ostatecznie jednak projekt upadł wraz z końcem 2020 roku, a Trela od tamtego czasu pozostawał „na wolności”. Teraz kończy się jego bezrobocie.

Nie ukrywamy, że w Balliście pokrywamy wielkie nadzieje, które dodatkowo wzrosły po zakontraktowaniu tak utalentowanego i doświadczonego zawodnika. Początek kwalifikacji zaplanowano na godzinę 18:00, wiele polskich drużyn pojawi się dzisiaj na serwerze. O wynikach będziemy informowali na bieżąco.