VALORANT to obecnie tytuł z najszybciej rozwijającą się sceną esportową na świecie. Gra, która zaledwie w kwietniu ujrzała światło dzienne, obecnie posiada miliony graczy. Pierwsze organizacje zainwestowały w drużyny jeszcze przed oficjalną premierą, a formowanie kolejnych składów możemy zobaczyć również na polskim podwórku.

NVIDIA wraz z marką AORUS i agencją gamingową Fantasyexpo odpowiadają na duże zapotrzebowanie w tej płaszczyźnie, organizując rozgrywki Polish Open #FRAMESWINGAMES. Pula nagród w turnieju wyniesie łącznie 3000 USD, a zagrać będzie mógł każdy. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się do otwartych kwalifikacji.

Format turnieju Polish Open #FRAMESWINGAMES

W rozgrywkach weźmie udział osiem zespołów – cztery z nich to zaproszone ekipy infuencerów, zaś kolejne cztery wolne miejsca zajmą drużyny wyłonione z otwartych kwalifikacji. Powalczyć może każda drużyna, która zapisze się do rozgrywek eliminacyjnych. Daty kwalifikacji wyglądają następująco:

  • 26 sierpnia
  • 27 sierpnia
  • 29 sierpnia
  • 30 sierpnia

W każdej turze znajdzie się miejsce dla 64 drużyn, a zapisy do turnieju i rozgrywki kwalifikacyjne odbędą się na platformie Free For All, która zadebiutowała w maju, przy okazji serii rozgrywek Gametoon Arena.

Rozgrywki finałowe turnieju Polish Open #FRAMESWINGAMES

Przez dwa dni, a dokładniej 2-3 września, osiem zespołów będzie walczyć ze sobą o pulę wynoszącą aż $3.000. Do czterech zespołów wyłonionych w kwalifikacjach dołączą kolejne cztery prowadzone przez znanych na scenie esportowej graczy. Kapitanami poszczególnych drużyn zostali:

  • Piotr “Izak” Skowyrski & Paweł “SAJU” Pawełczak
  • Jacek “HS” Kamiński
  • Jakub “Lothar” Szygulski

W finałach obowiązywać będzie drabinka pojedynczej eliminacji. Wszystkie spotkania będą rozgrywane w systemie BO3. Wszystkie mecze turnieju Polish Open #FRAMESWINGAMES – zarówno spotkania kwalifikacyjne jak i finały, będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale twitch.tv/nvidiageforcepl. Rozgrywki skomentują Radosław ‘Mad1’ Florkowski oraz Wojciech ‘Bezi’ Wróbel. Dla widzów również przewidziane są nagrody rzeczowe, których fundatorami są marki AORUS oraz NVIDIA.

Informacje dotyczące harmonogramu oraz transmisji będą na bieżąco podawane na fanpage Free For All.