Wielka chwila dla polskiego Valoranta – nasza rodzima drużyna, Ballista Esports, otworzy dziś turniej Valorant Champions Tour: Masters. W drugim spotkaniu zobaczymy zaś starxo i jego Acend.

  • Ballista – Team Heretics

Polski zespół to rewelacja Challengers 3, która wyeliminowała na swojej drodze kilka znakomitych drużyn, jak HONK, HSDIRR, czy Fnatic. W nagrodę za tę niesamowitą passę wystąpią na najważniejszym turnieju w dotychczasowej historii Valoranta – Masters. Polacy otworzą rozgrywki spotkaniem z Heretics. Ekipa nukkye jest aktualnym mistrzem Europy, z racji zwycięstwa na First Strike. Niemniej jednak jest to tak naprawdę jedyne duże osiągnięcie Heretics. VCT to kolejna szansa na potwierdzenie swojej pozycji na europejskim rynku, bo póki co nie jest ona zbyt stabilna. Jak wygląda forma zespołu? Dobrze, to trochę za mało powiedziane – zespół od 16 listopada przegrał zaledwie jeden mecz, w międzyczasie pokonując naprawdę mocne europejskie drużyny.

Ballista jednak nie ma się czego wstydzić. Polacy przede wszystkim podchodzą do spotkania z pozycji underdoga, który może wszystko, ale nic nie musi. Presja leży po stronie Heretics, które musi osiągnąć dobry wynik na Masters. Ekipa Morfana oczywiście, także celuje jak najwyżej, ale może podejść do turnieju bez napinki, co póki co zdawało egzamin, na chociażby kwalifikacjach i Challengers 3. W drużynie tkwi ogromny potencjał, pora zaprezentować go światu na największej możliwej scenie – Masters. Początek spotkania obu ekip zaplanowano na godzinę 17:00, transmisja na kanale Polsat Games.

  • Acend – NiP

W drugim spotkaniu na dziś polscy kibice również mają na kogo zwrócić uwagę – mowa o starxo. Polski rodzynek występuje obecnie w ekipie Acend, która ma równie ciekawą historię, co Ballista – w kwalifikacjach do Masters wyeliminowała takie marki jak OG i Vitality. Teraz pora jednak na znacznie większe wyzwanie, jakim jest NiP. Ex6TenZ i spółka rozwijają się w niesamowitym tempie i są jednymi z głównych faworytów do zwycięstwa na Masters. Pokaz siły NiPu odczuliśmy na własnej skórze, bo to właśnie ta drużyna dwukrotnie stawała na drodze G2 Esports. I chyba to najwięcej mówi o jej potencjale. Początek spotkania o godzinie 20:00, transmisja również na Polsat Games.