Masters Reykjavik powoli dobiega końca. Na turnieju pozostały jedynie cztery ekipy z trzech różnych regionów. To Sentinels, NUTURN, Fnatic i Liquid.

Mistrzostwa Świata w Valoranta, nie bójmy się tego stwierdzenia, póki co zapewniają nam to, czego oczekiwaliśmy – różnorodność. Na szczęście nie mieliśmy tutaj do czynienia z oczywistą dominacją Europy i Ameryki Północnej nad resztą regionów, chociaż ostatecznie przedstawiciele tych kontynentów dominują. W TOP4 mamy jednak rodzynka z Korei Południowej, czyli zespół NUTURN, który już teraz jest pewny miejsca na podium. Sentinels zaś czekają spokojnie w wielkim finale turnieju na swojego rywala.

W przedostatniej rundzie drabinki przegranych dzisiaj zmierzą się zaś Fnatic i Liquid. Europejskie potęgi nie miały wymarzonego startu, bo poległy w pojedynkach z amerykańskimi zespołami. W dolnej drabince radziły sobie jednak już świetnie, eliminując kolejne drużyny z różnych regionów świata. Teraz przyszła pora, byśmy rozstali się z którymś, z Europejczyków. Pytanie, z którymi?

Fnatic i Liquid mierzyły się ze sobą już podczas turnieju kwalifikacyjnego do Masters, wówczas górą byli Scream i spółka, którzy wygrali 3:2. Dzisiaj to jednak Fnatic jest faworytem tego starcia. Zespół Derke już przed LAN-em w Reykjaviku był typowany na tego, który może sięgnąć po końcowy triumf i ich ocena nie uległa zmianie nawet po przegranej z Sentinels. Liquid jednak również nie jest takim chłopcem do bicia, jakby mogło się to jeszcze wydawać miesiąc temu. Dołączenie Jamppiego wzniosło drużynę na wyższy poziom, co możemy obserwować właśnie na Masters. Zapowiada się nam więc bardzo ciekawy pojedynek.

Zwycięzca tego starcia zagra jeszcze dziś o wielki finał z NUTURN. Jutro zaś odbędzie się ostatni mecz turnieju.

Harmonogram meczów:

  • Sobota 29.05
    • 19:00 European Union Fnatic – United Kingdom Team Liquid
    • 21:00 NUTURN – European Union Fnatic/United Kingdom Liquid
  • Niedziela, 30.05
    • 21:00 United States Sentinels – TBD – wielki finał 

Dotychczasowe wyniki turnieju wyglądają zaś tak:

1 TBD

2. TBD

3. TBD

4. TBD

5.-6. Brazil Team Vikings – 40 tys. $, 200 punktów

5-6. United States Version1 – 40 tys. $, 200 punktów

7-8. Chile KRÜ Esports – 25 tys. $, 175 punktów

7-8. Thailand x10 Esports – 25 tys. $, 175 punktów

9-10. Brazil Sharks Esports – 15 tys. $, 150 punktów

9-10. Japan Crazy Raccoon – 15 tys. $, 150 punktów