Hiszpański turniej LVP Rising Series #2 powoli dobiega końca. W jednym z półfinałów zobaczymy polsko-polskie starcie, czyli Giants Gaming kontra Acend.

  • European Union Acend – European Union Giants Gaming

Dotychczasowa przygoda obu drużyn w Rising Series była niemal bezbłędna – jedynie Giants Gaming starciło jedną mapę w ćwierćfinale na Movistar Riders. Ogólnie jednak patrząc, to obie drużyny wygrały wszystkie możliwe spotkania i robiły to dosyć pewnie. Co cieszy, to to, że w formie znajdują się wszyscy polscy gracze, którzy pozostali w rozgrywkach.

Faworytem dzisiejszego starcia jest oczywiście zespół Acend. Po dodaniu zeeka jest to nadal jedna z najlepszych drużyn w Europie, która powinna bez problemu sięgnąć po ostateczny triumf w LVP Rising Series. Byłby to zarazem pierwszy sukces Polaka w nowych barwach, a także drugie zwycięstwo Acend w rozgrywkach międzynarodowych. Giants jednak na pewno postara się stawić jak największy opór. Bardzo możliwe, że nie jest to jednak jeszcze ten poziom, by konkurować z ekipą starxo jak równy z równym.

W drugim półfinale zagrają ekipy SUPERMODE i Team Finest. Co ciekawe, w tej drugiej organizacji do niedawna występował MOLSI i baddyG. Istnieje możliwość, że Łącki w finale spotka się ze swoim byłbym pracodawcą.

Początek meczu Polaków zaplanowano na godzinę 17:00. Transmisja na hiszpańskim streamie w tym miejscu.