Kilka dni temu redakcja Cybersport.pl dotarła do informacji, według których przyszłość Mehmeta “cNeda” Yağız w barwach Acend stoi pod znakiem zapytania. Teraz nowy raport w tej sprawie przedstawił portal Upcomer.

Mehmet “cNed” Yağız to jedna z największych gwiazd na europejskiej scenie VALORANTA. Turek jeszcze przed VCT Champions został okrzyknięty najlepszym snajperem na Starym Kontynencie. Jego występ na mistrzostwach świata tylko potwierdził tę tezę. 19-latek miał ogromny wpływ na triumf swojej drużyny, a na turnieju wygrywał zdecydowaną większość kluczowych pojedynków.

Zaraz po mistrzostwach świata w mediach pojawiły się pierwsze informacje na temat przyszłości zawodników Acend. zeek, starxo, Kiles oraz BONECOLD, jak i cały sztab szkoleniowy mieli zdecydować, się podpisać nowe umowy z europejską organizacją, co raczej nikogo nie dziwiło. Pod znakiem zapytania stanęła natomiast przyszłość samego cNeda, który wciąż waha się ze złożeniem swojego podpisu na nowej umowie.

Według Upcomer Turek przed startem nowego sezonu zamierza sprawdzić wszystkie swoje możliwe opcje. Zainteresowanie cNedem wyraziło 100 Thieves. W składzie amerykańskiej organizacji powstał wakat po odejściu b0ia oraz nitr0. Jeden z nich wypełnić miałby właśnie świeżo upieczony mistrz świata.

VALORANT Champions Tour rusza już w styczniu, a więc cNed nie ma zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji. Stawia to w niesamowicie trudnej sytuacji także samo Acend, który może być zmuszone rozpocząć treningi bez Turka, a w międzyczasie rozglądać się za jego potencjalnym następcą.