Vlad „Kiles” Shvets po rozstaniu z Acend zasila szeregi Giants i przez następne miesiące występować będzie w hiszpańskiej lidze regionalnej VRL: Rising.

Transfer ten z pewnością rozpatrywać możemy pod względem prawdziwego hitu. Nie jest on jednak aż tak wielkim zaskoczeniem, bowiem  już od dłuższego czasu docierały do nas informacje, że Ukrainiec regularnie pojawia się na serwerach treningowych drużyny z VRL: Rising. Po transferze MONSTEERR naturalną koleją rzeczy były przenosiny Vlada do Hiszpanii.

Mamy wysokiej jakości zespół, który łączy młodość i doświadczenie. Nasz cel się nie zmienia: nadal chcemy walczyć o zwycięstwo w każdym turneiju. Kiles to bardzo kontrastowy zawodnik, o świetnej mentalności i wierzymy, że wniesie do drużyny wiele – mówił David Alonso dyrektor sportowy Giants.

Po ściągnięciu Kilesa Giants ma jeden prosty cel – awans do VCT Challengers. W zeszłym sezonie europejska formacja wygrała sezon zasadniczy VRL: Rising, lecz już w finale play-offów uległa Rebels Gaming, przez co nie wzięła udziału w turnieju promocyjnym do najwyższej klasy rozgrywkowej i przez następne miesiące nadal będzie musiała występować w jednej z lig regionalnych.

Tak prezentuje się skład Giants:

  • Spain Adolfo „Fit1nho” Gallego
  • Turkey Batuhan „russ” Malgaç
  • Czech RepublicAdam „Jesse” Čtvrtníček
  • Spain Fabián „Quick” Pereira
  • Ukraine  Vlad „Kiles” Shvets