Znakomity występ Mikołaja „Mickebwoy” Chojnackiego wprowadza Rix.GG Thunder do Challengers 1! Skład Polaka pokonał 2:1 Alliance w decydującym meczu zamkniętych kwalifikacji.

  • European Union Alliance 1:2 United Kingdom Rix.GG Thunder

Ostatnie spotkanie zamkniętych kwalifikacji przyniosło nam masę emocji w postaci trzech map. Pierwsza z nich – Breeze – to istny thriller. W pierwszej połowie to Alliance dominowało na serwerze i w rezultacie wypracowało sobie bardzo dobry wynik 8:4. Po zmianie stron kAdavraa i spółka kontynuowali dobrą grę, dzięki czemu powiększyli prowadzenie do wyniku 10:4. Nic nie wskazywało na to, że Breeze ostatecznie nie padnie łupem Alliance. W 15. rundzie nastąpiło jednak przełamanie ze strony Błyskawic. Rix.GG zaczęło masowo zdobywać punkty i  w rezultacie Mickebwoy i spółka doprowadzili do dogrywki. W niej nie było już większych wątpliwości, kto jest lepszy – szybkie dwie rundy i tym samym Rix.GG zgarnęło pierwszą mapę. Świetnie zaprezentował się Polak, który był najlepszym graczem na serwerze według statystyk.

Rywalizacja przeniosła się na Binda, gdzie obejrzeliśmy odmienione obie drużyny – niestety na naszą niekorzyść. Alliance zagrało fantastyczną pierwszą połowę, zakończoną wynikiem 10:2. Po zmianie stron Rix.GG zaczęło się budzić i wygrywać w kolejnych rundach, a w kibicach mogła ponownie budzić się nadzieja na come-back – ta sama, która towarzyszła nam na Breeze. Ostatecznie jednak przewaga okazała się zbyt duża – ekipa Fearotha zakończyła tę lokację wynikiem 13:7. Warto zaznaczyć, że Mickebwoy ponownie był najlepszym graczem w swojej drużynie.

Decydującą mapą był Haven. Tutaj obejrzeliśmy koncert gry w wykonaniu Błyskawic. Najpierw bardzo dobra defensywa zaowocowała ośmioma punktami na półmetku. Po zmianie stron siła rażenia Rix.GG była jeszcze większa – tym samym mapa była rekordowo szybka, zakończyła się bowiem wynikiem 13:4 dla Polaka i spółki. Sam Mickebwoy był bohaterem tego starcia – średnio osiągnął 275 ACS, zdobył łącznie 66 fragów – to najlepsze wyniki na serwerze.

Dzięki zwycięstwu Rix.GG mamy trzech Polaków na Challengers 1. Są to zeek i starxo z Acend i Mickebwoy. Co ciekawe cała trójka grała kiedyś razem – miało to miejsce w ekipie zwanej THOSE GUYS, która dominowała polską scenę Valoranta w połowie 2020 roku.