Dziś poznamy kolejnych półfinalistów VCT Masters. Fanów przede wszystkim elektryzuje pojedynek The Guard z OpTic Gaming.

The Guard to najmłodszy zespół na całym turnieju. Mimo to presja, która spoczywa na barkach ekipy trenta jest całkiem spora. Wprawdzie nie ma się, co dziwić — Strażnicy to aktualni mistrzowie Ameryki. W VCT Challengers: NA podopieczni Matthewa „mcE” Elmore'a pokonali m.in. OpTic, ale i Cloud9 czy Sentinels.

The Guard wcale nie wyrasta jednak na faworyta w starciu z OpTic. Dla Strażników będzie to lanowy debiut na tak dużej imprezie, natomiast ekipa FNSA doskonale wie, jak radzić sobie z presją wielkich meczów. W Rejakviku półfinaliści Mistrzostw Świata pokonali już KRU Esports oraz XERXIĘ Esports, nie tracąc w tych pojedynkach nawet jednej mapy.

Dzisiejszy mecz The Guard z OpTic poprzedzi inny ćwierćfinałowy pojedynek. W nim czekają nas azjatyckie derby. Paper Rex zmierzy się z faworyzowanym DRX. Ostatnie dwa spotkania pomiędzy tymi ekipami zakończyły się zwycięstwem Koreańczyków.

Harmonogram spotkań VCT Masters: Rejakvik na dziś: 

19:00 – Korea, Republic of DRX vs Paper Rex Singapore

22:00 – United States The Guard vs OpTic Gaming United States