Fnatic przeprowadza kolejne zmiany w swoich szeregach. Po VCT: Masters organizacja zdecydowała się odsunąć od składu MAGNUMA, natomiast sam BraveAF definitywnie rozstał się z klubem.

Martin „MAGNUM” Penkov zostaje odsunięty od składu Fnatic. Decyzja brytyjskiej organizacji podyktowana jest najprawdopodobniej słabymi wynikami zespołu na VCT: Masters. Warto jednak zaznaczyć, że Penkov i spółka wyruszyli do Reykjavíku z dwójką stand-inów. Jeden z nich zastąpił Derke, zaś drugi BraveAFA, który tuż przed startem turnieju został zawieszony przez organizację w związku z prorosyjskimi wypowiedziami.

Niedługo przed startem VCT: Masters wyciekły screeny rozmów pomiędzy Andrewem „braveAFEM” Gorchakovem, a jego koleżankom z Ukrainy, której starał się nieudolnie wytłumaczyć, że Rosja nie zaatakuje jej ojczyzny, a przeprowadzi operację pokojową w Dombasie. W związku z powielaniem rosyjskiej propagandy Andrew został odsunięty od składu Fnatic, aż do momentu wyjaśnienia całej sprawy. Dziś Rosjanin definitywnie pożegnał się jednak z brytyjskim klubem i może zacząć rozglądać się za nowym zespołem.

Obecny skład Fnatic zrzesza jedynie trzech aktywnych zawodników:

  • United Kingdom Jake „Boaster” Howlett
  • United Kingdom James „Mistic” Orfila
  • Finland Nikita „Derke” Sirmitev