Niespodzianki nie było, G2 zgodnie z planem pokonało animel i zakwalifikowało się do Challengers 2. Polacy i spółka nie dali rywali najmniejszych szans.

  • G2 2:0 animel (Split 13:4, Bind 13:9)

To był mecz z kategorii tych, których wynik znaliśmy, zanim się jeszcze rozpoczął. Chociaż start animel miało obiecujący – zdobyło dwie rundy i można było pomyśleć, że Finowie ruszą po więcej. Wtedy jednak na ziemię sprowadził ich rywal, w głównie w polskiej i hiszpańskiej postaci, gdyż to zeek, Patitek i Mixwell najwięcej fragowli na serwerze. G2 jeszcze przed przerwą zdołało zdobyć aż dziesięć punktów i po zmianie stron szybko zakończyło mecz wynikiem 13:4. Najlepszym graczem na serwerze był zeek – Zygmunt zdobył aż 24 eliminacje i osiągnął 382 ACS – zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich graczy.

Druga mapa miała bardziej szokujący początek. animel bowiem ruszyło „z kopyta” wygrywając pistoletówkę i aż sześć z siedmiu kolejnych rund, wychodząc na wysokie prowadzenie 7:1! Wynik był o tyle zaskakujący, bo Bind był wyborem G2, a tymczasem europejski skład wyglądał tak, jakby nie miał za bardzo pomysłu na ataki w tej lokacji. Sytuacja zmieniła się diametralnie w 9. rundzie. Wówczas zaczęli strzelać dotychczas niewidoczni ardiis i pyth, a G2 odrabiało straty. Patitek i spółka zatrzymali się tylko w jednym momencie – w pierwszej rundzie drugiej połowy. Nomen omen była to czwarta przegrana pistoletówka w tym spotkaniu! G2 z pewnością musi nad tym aspektem popracować. Wróćmy jednak do spotkania – ekipa Polaków wróciła na zwycięską ścieżkę, wygrywając siedem kolejnych rund i wkrótce kończąc mecz wynikiem 13:9. Nie było tak łatwo, jak na Splicie, ale w dalszym ciągu G2 zaznaczyło swoją dominację nad przeciwnikiem tym imponującym come-backiem.

Przed składem teraz dzień odpoczynku. W sobotę rusza turniej główny Challengers 2, na którym Polacy i spółka wezmą rewanż na NiP. Stawką spotkania jest awans na turniej Masters.

Dzisiaj o godzinie 21:00 swój mecz kwalifikacyjny ma Chakalaka. Polski skład zmierzy się z Teamem Heretics, transmisja na Twitchu Polsat Games.