W otwartych kwalifikacjach zostali tylko najlepsi. Tym bardziej cieszy tak duża obecność polskich graczy, bo na ostatnim etapie kwalifikacji mamy aż 12 zawodników znad Wisły. By awansować do Challengers 2, wystarczy wygrać jedno spotkanie.

 • European Union Acend – Poland Illuminar Gaming

Z polskiego punktu widzenia to właśnie ten mecz wydaje się najciekawszy. Na serwerze zobaczymy były skład Chakalaki, grający w nowych barwach iHG, a także obecnych mistrzów Europy ze starxo na pokładzie. W tym spotkaniu jako polscy kibice jesteśmy w sytuacji win-win – niezależnie kto wygra, to i tak mamy już chociaż jednego gracza w Challengers 2. Na pewno ogromnym faworytem jest Acend, w końcu to drużyna, która jeszcze nie straciła mapy podczas całych kwalifikacji. Transmisja spotkania odbędzie się na kanale Lothara.

 • France Opportunists – Poland KLĄTWA

Jedyna drużyna bez organizacji, która dwukrotnie dotarła do tego etapu – przed państwem KLĄTWA. Polacy zbudowali znakomity zespół, który potrafi stawiać się najlepszym drużynom w Europie – udowodnili to w poprzedniej edycji Challengers, kiedy stoczyli wyrównany bój z Teamem Vitality. Opportunists to rywal podobnego kalibru. Francuzi w ostatnim czasie wyrośli na mocną ekipę na kontynencie, dotarli nawet do półfinału Challengers 1, gdzie polegli w starciu z FPX. Umówmy się – porażka z Feniksami nie jest jednak żadnym wstydem, a wystarczy spojrzeć na to, kogo Opportunists pokonało wcześniej – Heretics i Guild. Bardzo trudne wyzwanie czeka KLĄTWĘ. Niestety na razie nie wiadomo, czy mecz będzie transmitowany.

 • European Union G2 – European Union Heretics

Ostatnim interesującym spotkaniem jest pojedynek G2 z Heretics. Skład Patitka mierzy się ze sporymi problemami oraz adaptacją nowego gracza, czyli ozzy'ego. Zespół jednak na razie dobrze sobie radzi podczas kwalifikacji. Heretics jest jednak również w świetnej formie i od czterech spotkań nie stracili nawet mapy. To najprawdopodobniej najbardziej emocjonująca para, gdyż obie organizacje potrzebują jak tlenu awansu do Challengers 2. Pamiętajmy, że jest to ostatnia droga na światowe Masters w Islandii, czyli najważniejszym turnieju w historii Valoranta. Obie ekipy miały okresy swojej dominacji i zapewne bardzo chciałyby do nich wrócić, niemniej jednak zwycięzca może być dziś tylko jeden. Spotkanie będzie transmitowane na kanale Valorant Europe.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach kwalifikacji VCT Challengers: 

 • 18:00 – Acend vs. Illuminar Gaming 
 • 18:00 – Opportunists vs. KLĄTWA
 • 18:00 – G2 Esports vs. Heretics
 • 18:00 – Ninjas in Pyjamas vs. HONK
 • 18:00 – Team Liquid vs. Alliance
 • 18:00 – Giants vs. Team Vitality
 • 18:00 – animemix vs. HEET
 • 18:00 – Fnatic vs. SAW

Zwycięzcy każdej z par awansują do Challengers 2, a także o 21:00 zagrają pomiędzy sobą o rozstawienie w tym turnieju.