KRU Esports było bliskie sprawienia kolejnej sensacji, jednak tym razem faworyt nie zawiódł na finiszu. Gambit zagra w Acend o mistrzostwo świata w VALORANCIE!

KRU Esports na VCT Champions zaskoczyło już nie raz, nie mniej jednak to wśród Gambit upatrywaliśmy potencjalnego rywala Acend w finale mistrzostw świata. Wiele osób sądziło, iż chilijski zespół nie wytrzyma presji, związanej z wagą tego pojedynku i nie będzie w stanie sprawić kolejnej sensacji na VCT Champions. Pierwsza mapa, wydawała się potwierdzać tę teorię – Rosjanie gładko pokonali drużynę kenzita na Breeze i wysunęli się na prowadzenie. Ku szalonej radości kibiców za oceanem KRU Esports szybko odpowiedziało na Ascencie i o wszystkim zadecydować miała trzecia mapa.

Trzecia gra od samego początku układała się idealnie dla zawodników KRU Esports. Już na start chilijski zespół prowadził 4 do 0, a przez następne rundy, utrzymywał swoją bezpieczną przewagę, kończąc pierwszą połowę z czteropunktową zaliczką. Wygrana pistoletówka numer dwa przez podopiecznych Onura jeszcze bardziej skomplikowała sytuację Gambit. Rosjanie, wiedząc, że nie mają nic do stracenia, postanowili force’ować, co się opłaciło, bowiem ekipa d3ffo, wygrywając jedną z takich rund, zapoczątkowało udaną serię, zbliżając się do swoich przeciwników już tylko na jeden punkt.  Następnie  nagZ i spółka wywalczyli sobie dwa punkty meczowe, których nie wykorzystali, a to zaważyło o tym, że to jedna mistrzowie VCT Masters zagrają w wielkim finale z Acend.

Chile KRU Esports 2:1 Gambit Russian Federation

  • Breeze – 8:16
  • Ascent – 13:7
  • Bind – 16:18