Jeśli definicje przysłów zawierałyby obrazek, to powiedzenie „słomiany zapał” powinno być okraszone fotografią Tysona „TenZ” Ngo. 19-latek właśnie pożegnał się ze swoją karierą w Valorancie i zamierza skupić się na streamowaniu.

13 kwietnia 2020 Cloud9 otworzyło dywizję Valoranta. Pierwszym graczem organizacji w nowej grze był TenZ, który miał być twarzą zespołu. I rzeczywiście przez kilka miesięcy to wokół niego skupiało się budowanie drużyny mającej realnie powalczyć na świeżej amerykańskiej scenie Valoranta. Początkowo projekt wyglądał całkiem nieźle, ale im bliżej końca roku, tym forma zespołu przypominała równię pochyłą. Podsumowaniem słabnącej dyspozycji C9 był brak kwalifikacji do First Strike: North America, czyli najważniejszego turnieju roku.

Indywidualnie TenZ radził sobie jednak całkiem nieźle, osiągając bardzo dobre statystyki. To jednak nie wystarczyło 19-latkowi, by kontynuować swoją karierę. W oficjalnym oświadczeniu Ngo zaznaczył, że słabe wyniki zespołu oraz brak LAN-ów skłoniły go do podjęcia decyzji o odejściu ze świata Valoranta.

TenZ jednak nie kończy swojej współpracy z Cloud9. Kanadyjczyk będzie „twórcą kontentu” organizacji, czyli w skrócie skupi się na streamowaniu. Przypomnijmy, że to nie pierwsze podejście 19-latka do tej roli. W przeszłości, a dokładnie w okresie od grudnia 2019 do kwietnia 2020 również zajmował się streamowaniem pod egidą Cloud9. Było to tuż po tym, jak… zawiesił swoją karierę w CS:GO. Cóż, jak widać historia lubi się powtarzać.

Obecny skład Cloud9 Blue wygląda następująco:

  • Daniel „vice” Kim
  • Skyler „Relyks” Weaver
  • Mitch „mitch” Semago
  • James „JamezIRL” Macaulay – trener