Weekend zwieńczony zwycięstwem turnieju. Reprezentanci G2 Esports mają prawo dziś świętować, ponieważ stanęli na najwyższym stopniu podium Red Bull Home Ground!

Aleksander „zeek” Zygmunt i spółka znaleźli się na liście uczestników głównego wydarzenia akceptując zaproszenie od organizatora. W pierwszej rundzie zawodów przyszło im zmierzyć się z wygranym kwalifikacji, czyli FrenzyGoKill. Ekipa Vakarisa „vakk” Bebravičiusa nie sprawiła G2 większych problemów. Pojedynek zakończył się rezultatem 2:0!

Drużyna Patryka „paTiTek” Fabrowskiego awansowała tym samym do półfinału, w którym podjęła Ninjas in Pyjamas. W spotkaniu rozgrywanym w nieco innym formacie, bo BO5, G2 Esports miało minimalnie trudniej. Rywal zdołał bowiem wyszarpać jedną mapę – konkretniej lokację numer dwa. Na nic więcej nie pozwoliło mu natomiast grono z naszymi rodakami na pokładzie, które po triumfie 3:1 nad NiP dostało się do Wielkiego Finału.

W ostatecznym starciu doszło do potyczki G2 Team Liquid. Bez dwóch zdań było to widowisko, które wszyscy kibice zapamiętają na długo. Zobaczyliśmy pełne BO5, które zamknęła rywalizacja na Ascencie. Wspomniany obszar zmagań wyłonił nam najlepszy skład w Red Bull Home Ground. Zostało nim G2 Esports zgarniając dzięki temu $13 731!