Według doniesień portalu 1pv.fr, Aleksander „zeek” Zygmunt ma dołączyć do Patryka „Patitka” Fabrowskiego w dywizji VALORANTA w barwach G2 Esports.

Niecały miesiąc temu dowiedzieliśmy się o roszadach kadrowych w drużynie VALORANTA w G2 Esports. Od głównego składu odsunięty został David „davidp” Prins, a zmiana podyktowana została porażką w turnieju First Strike Europe. G2 po wielomiesięcznej dominacji europejskiej sceny poległo w najważniejszym dla siebie momencie. Według doniesień francuskiego portalu 1pv.fr, lukę w zespole ma załatać Aleksander „zeek” Zygmunt.

Zygmunt obok Fabrowskiego jest zdecydowanie jednym z najlepiej prosperujących graczy nie tylko w Polsce, ale całej Europie. Zeek zdominował rodzime podwórko, gdzie ze składem Those Guys wygrał zdecydowaną większość turniejów organizowanych w ubiegłym roku. Później wraz z drużyną Nolpenki zdobył mistrzostwo TOURSTAT Summer Clash pokonując Entropiq z czterema Polakami na pokładzie. Zdecydowanie najbardziej imponującym osiągnięciem jest 5-8 miejsce we wcześniej wspomnianym First Strike.

Zeek po dołączeniu do G2 Esports miałby porzucić granie Sovą, oddając tę pozycję Ardisowi „ardiisa” Svarenieksa. Drugi Polak w G2 Esports miałby zdecydować się na bardziej agresywnego agenta typu Phoenixa.

Jeśli plotki się potwierdzą, skład G2 Esports na początku bieżącego roku może wyglądać następująco:

  • Spain Oscar „mixwell” Canellas
  • Latvia Ardis „ardiis” Svarenieks
  • Sweden Jacob „pyth” Mourujarvi
  • Poland Patryk „paTiTek” Fabrowski
  • Poland Aleksander „zeek” Zygmunt