Po koreańskim regionie przyszła pora na amerykański – pierwsze dwie drużyny zapewniły sobie już udział w Masters: Berlin, to 100 Thieves i Sentinels. Na amerykańskim turnieju do podniesienia jest jeszcze jeden bilet do stolicy Niemiec.

Mimo, że rozgrywki nadal trwają, to pierwszych triumfatorów już znamy – to 100 Thieves i Sentinels. Obie drużyny dotarły do finału górnej drabinki, a co za tym idzie zapewniły sobie wyjazd na Masters: Berlin. Niezależnie bowiem od wyniku, oba zespoły znajdą się w TOP3 całego turnieju. Zwycięzca zagra w wielkim finale, przegrany zaś spadnie do finału dolnej drabinki, gdzie ponownie będzie miał szansę na awans do wielkiego finału. Jeśli się jednak potknie, to i tak zajmie 3. miejsce w rozgrywkach, a ta lokata jest premiowana awansem na Masters: Berlin.

Na razie z turniejem nie pożegnała się żadna drużyna, dzisiaj w nocy jednak aż cztery zespoły zakończą rywalizację. Warto pamiętać, że na typ etapie ekipy nie grają tylko o awans na Masters, a także o pulę nagród 100 tysięcy dolarów, a także punkty do Valorant Circuit. Tym samym każde, nawet to nie premiowane wyjazdem do Berlina, miejsce jest ważne.

A propos Berlina, mamy już potwierdzonych czterech uczestników: to Vision Stikers i F4Q z Korei, a także właśnie 100 Thieves i Sentinels z Ameryki. Ci ostatni bronią tytułu wywalczonego w poprzedniej edycji.