Niestety na razie nie będziemy mieli więcej polskich graczy w kolejnej fazie kwalifikacji do First Strike: Europe. Blisko sukcesu byli Chakalaka oraz stark i ayke, ale obie drużyny przegrały w decydującym meczu.

Przedwczoraj mogliśmy się cieszyć z awansu do fazy play-in trzech Polaków – Patitka, zeeka oraz Mickebwoya. W drugich kwalifikacjach do First Strike niestety żadnemu rodakowi nie udało się powtórzyć tego osiągnięcia.

Bardzo blisko awansu był team Chakalaka złożony w pełni z Polaków. Ekipa NiTRO dotarła do ostatniej rundy pokonując wcześniej takie ekipy jak BASTARDY i Washington Muscle. W decydującym meczu nie dali rady jednak pokonać Valorando, czyli niemiecko-języcznej drużyny, przegrywając z nią na Bindzie 6:13.

O awans otarły się też dwa inne zespoły z polskimi akcentami. Mowa tu o -sheesh- ze starkiem i ayke w składzie, a także No Teeth i blochym. Ekipa starka w decydującym meczu przegrała ze SKADE 9:13 na Bindzie. No Teeth zaś na tej samej mapie uległo STR99 5:13.

Ponownym zawodem zakończył się występ Entropiq. Ekipa NEEXA odpadła już w przedostatniej rundzie z Arctic Gaming, przegrywając 10:13. Co ciekawe, Entropiq po pierwszej połowie wygrywało 9:3, a mimo to wypuściło przewagę z rąk.

Następna szansa na kwalifikacje już w przyszłym tygodniu, tj. w dniach 16-20 listopada.