Vladyslav „Kiles” Shvets i Santeri „BONECOLD” Sassi od dziś mogą swobodnie rozglądać się za nowym zespołem. Obaj panowie nie są już złączeni kontraktem z Acend.

Kiles i BONECOLD niewątpliwie zapisali się na kartach historii Acend. Fin i Ukrainiec raz na zawsze weszli do galerii sław, wywalczając pierwsze w historii Mistrzostwo Świata VALORANTA. Niestety z każdym kolejnym spotkaniem w 2022 roku europejski zespół tracił swój blask, co zmusiło organizację do przeprowadzenia pierwszych zmian po VCT Champions, których ofiarą padła właśnie wymieniona wyżej dwójka.

Po dwóch tygodniach spędzonych na ławce rezerwowych Kiles i BONECOLD definitywnie żegnają się z Acend, o czym organizacja poinformowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Według wcześniejszych raportów płynących ze sceny VALORANTA, Fin zasilić ma szeregi Teamu Vitality, a Ukrainiec od pewnego czasu widziany jest na serwerach treningowych z zawodnikami GIANTS.

Miejsce Kiles i BONECOLDA w składzie Acend również zająć mają byli reprezentanci GIANTS oraz Teamu Vitality. Nowymi nabytkami organizacji najprawdopodobniej zostaną vakk oraz MONSTERR. Z tej dwójki jedynie Litwin pozostaje jednak wolnym strzelcem.

Skład Acend:

Turkey Mehmet „cNed” Yağız İpek

Poland  Aleksander „zeek” Zygmunt

Poland Patryk „starxo” Kopczynski

Lithuania Laurynas „Nbs” Kisielius (trener)