Ciekawe wieści dochodzą do nas z Francji. Nabil „Nivera” Benrlitom, czyli do niedawna gracz CSa w Vitality, ma wkrótce dołączyć do Teamu Liquid w Valorancie.

Informację podał jako pierwszy neL – francuski dziennikarz doskonale znający tamtejsze esportowe sceny. Według źródeł reportera Nivera jest bardzo bliski dołączenia do Teamu Liquid. Oznaczałoby to zestawienie dwóch braci, czyli ScreaMa i właśnie Nivery, w jednej drużynie. S

tarszy z rodzeństwa Benrlitomów gra dla Liquid od dobrych kilku miesięcy, będąc jednym z najlepszych graczy Valoranta na świecie. Przez długi czas Belg w pojedynkę ciągnął drużynę na swoich barkach. Ostatnio, po wielu tygodniach niepowodzeń, Liquid udało się w końcu osiągnąć sukces. Mowa oczywiście o awansie na światowe finały Masters na Islandii.

Kariera Nivery z kolei od kilku tygodni pozostaje w zawieszeniu. Belg pełnił rolę szóstego gracza w Team Vitality przez sześć miesięcy i co ważne, wykonywał swoją pracę fantastycznie, dokładając dużą cegiełkę pod sukcesy francuskiej drużyny. Karierę zawodnikowi pokrzyżowały jednak zmiany przepisów przez Valve, które ograniczyło obecność szóstego gracza na turniejach wspieranych przez dewelopera. Są to Majory i RMR-y, czyli najważniejsze rozgrywki w esportowym kalendarzu. Tym samym Nivera od marca pozostawał nieaktywnym graczem.

Negocjacje pomiędzy Vitality i Liquid mają już trwać, a oficjalne ogłoszenie dopięcia transakcji powinno nastąpić po Reykjavik Masters. Na razie nie wiadomo, czy Liquid planuje grać sześcioosobową drużyną, czy Nivera miałby zastąpić jakiegoś gracza. Według źródeł neLa Belg miałby występować w roli snajpera, co z kolei jest pozycją Jammpiego. Reporter spekuluje, że Fin mógłby powrócić do gry w CS:GO, oddając miejsce Nabilowi. Są to już jednak jedynie domysły neLa, nie informacje z jego źródeł.