Walka z Valve nie przyniosła oczekiwanych skutków, Elias „Jamppi” Olkkonen więc spróbował swoich sił w Valorancie. Fin właśnie otrzymał pierwszą szansę – zagra w barwach Liquid!

Jamppi zadebiutuje w Liquid już za kilka dni – podczas kwalifikacji do Challengers 3. Fin zastąpił w drużynie Adam „ec1s” Ecclesa, którego niedawno przesunięto na ławkę. Zmiana w drużynie ma popchnąć ją do przodu, gdyż Liquid od dłuższego czasu stoi w miejscu. Gdy weźmiemy pod uwagę postępy, jakie w tym czasie wykonała europejska scena, brytyjsko-belgijska drużyna wypadła z wąskiego kręgu najlepszych ekip na kontynencie.

Przejście Jamppiego do świata Valoranta ma również swoje inne, znacznie poważniejsze oblicze. 19-latek bowiem był ogromnym talentem w CS:GO, ale jego karierę zamknęła sprawa VAC bana, otrzymanego w… 2013 roku. Wciąż jeszcze młody gracz musi pokutować za swoje błędy, wieku niemalże dziecięcego. Zawodnik oczywiście nie miał bana na wszystkie turnieje, ale jednak blokada na Majory jest poważnym utrudnieniem w zrobieniu odpowiednio dużej kariery. Jamppi spróbował jeszcze swoich sił w sądzie, ale bezskutecznie.

Miesiąc temu zawodnik ogłosił swoje przejście na Valoranta. Zaledwie 30 dni wystarczyło, by Olkkonen znalazł zatrudnienie i to nie byle jakie, bo mowa w końcu o Liquid. Amerykańska organizacja rozdaje karty w świecie Valoranta od niemalże samego początku istnienia gry. W ostatnim czasie pozycja zespołu nieco podupadła, mimo wszystko jest to nadal topowa europejska drużyna. Ponadto w lutym doszło do pierwszej zmiany od czasu zatrudnienia całej piątki – na ławkę powędrował ec1s, który grywał Omenem, Breachem, ale był także IGL-em. Jamppi jednak nie wcieli się w rolę przywódcy, będzie raczej snajperem jako Jett.

Nowy skład Liquid to:

  •  Elias „Jamppi” Olkkonen
  •  James „Kryptix” Affleck
  •  Travis „L1NK” Mendoza
  •  Dom „soulcas” Sulcas
  •  Adil „ScreaM” Benrlitom
  •  Connor „Sliggy” Blomfield (trener)
  •  Adam „ec1s” Eccles (ławka rezerwowych)