1. sezon PLE.GG Valorant Nations Circuit padł łupem węgierskiego HEET. Drugie miejsce zajęli zaś gracze Illuminar Gaming.

Pierwsza edycja turnieju Valoranta od Polskiej Ligi Esportowej dobiegła końca. Niestety na szczycie rozgrywek nie zobaczyliśmy polskiej ekipy, bowiem ostateczny triumf ponieśli gracze HEET. To ukoronowanie bardzo dobrego sezonu Węgrów, którzy otarli się o zwycięstwo w fazie zasadniczej, a w play-offach udowodnili, że byli najlepszą drużyną w stawce. W półfinale zmiażdżyli Team Sampi 13:2 i 13:5. W finale zmierzyli się zaś z Illuminar Gaming.

iHG do finału dotarło dzięki zwycięstwu nad MAD DOG'S PACT w półfinale. Starcie z HEET zaczęli równie dobrze, bo od wygrania Splitu 13:9. Druga mapa – Icebox – przebiegła już po myśli węgierskich graczy, którzy wygrali na tej lokacji 13:9, prowadząc od samego początku rywalizacji. Dużą i niewykorzystaną szansą dla Polaków był Ascent, czyli trzecia lokalizacja. Tutaj Nitro i spółka prowadzili po pierwszej połowie 8:4. Po zmianie stron plan na mecz jednak kompletnie się posypał, a HEET odwróciło losy spotkania i wygrało 13:9. Na Bindzie już Illuminar nie miało takiej okazji do wygranej, gdyż od samego startu musiało gonić wynik. Ostatecznie zakończyło się to porażką 8:13 i w rezultacie 1:3 w finale turnieju.

HEET tym samym zgarnęło główną nagrodę czyli 12 500 złotych. Dla Illuminar przypadła wygrana w wysokości 5000 złotych. Drużyny, które odpadły w półfinałach, czyli Team Sampi i MAD DOG'S PACT wzbogaciły się o 2000 złotych.