Jak donosi neL – dziennikarz 1pv.fr – Vincent „Happy” Cervoni Shopenhauer wkrótce zostanie usunięty ze składu Vodafone Giants. Hiszpańska organizacja obrała już na celownik zastępcę Francuza.

Happy gra pod banderą Giants od niedawna – dokładnie od 16 stycznia 2021. Hiszpańska organizacja wówczas zdecydowała się pozbyć dotychczasowej krajowej drużyny i podpisać kontrakty z ekipą Orgless. Co ciekawe, w zaledwie miesiąc zespół zdążył pojawić się na czterech turniejach – trzech kwalifikacjach i LVP – Rising Series. Nigdzie jednak Giants nie odniosło znaczącego sukcesu, nie wygrywając nawet dolara.

Według źródeł neLa organizacja zamierza dokonać pierwszej zmiany w składzie. Na wylocie znajduje się najpopularniejszy gracz – Happy. Według Giants Vincent nie jest po prostu zbyt dobry, by być częścią drużyny. Francuz jest istną legendą Counter-Strike'a, w Valorancie jednak nie odnosi już tak spektakularnych sukcesów. Największe osiągnięcia Schopenhauera to zwycięstwo na LeStream x BMW jeszcze w maju ubiegłego roku oraz ćwierćfinał First Strike: Europe.

Źródła neLa donoszą, że Happy'ego ma zastąpić Adolfo „Fit1nho” Gallego. Co ciekawe, Hiszpan znajdował się w strukturach organizacji przez sześć ostatnich miesięcy 2020 roku. Wraz z przyjściem Orgless Fit1inho powędrował na ławkę rezerwowych, a kilka dni później zasilił skład 19esports. Wczoraj jednak wszystko uległo zmianie – meksykańska organizacja poinformowała, że jej szeregi opuszcza właśnie Gallego. Tym bardziej wydaje się prawdopodobne, że Hiszpan wróci do swojego starego domu. neL jednak nieco studzi emocje, podając, że nie pojawiła się jeszcze żadna oficjalna oferta.

Skład Vodafone Giants po odejściu Happy'ego:

  • Aaro „hoody” Peltokangas
  • Johan „Meddo” Lundborg
  • Ričardas „Boo” Lukaševičius
  • Daniil „pipsoN” Meshcheryakov