Organizacja Davida Beckhama była jedną z pierwszych, która zdecydowała się zakontraktować skład VALORANTA. Teraz Guild Esports postanowiło postawić także na kobiecy zespół.

Guild Esports to nie jest pierwsza duża organizacja, która zdecydowała się postawić na kobiecy skład VALORANTA. Wcześniej na żeńską scenę FPS-a Riot Games wkroczyło Complexity, TSM czy Dignitas. Trzeba więc przyznać, że ta rozwija się imponująco.

Counter-Strike traci na rzecz VALORANTA nie tylko zawodników, ale i zawodniczki. Ostatnio na produkcję Riotu zdecydowała się przejść juliano.

Oficjalnie ogłaszam, że kończę zawodową grę w Counter-Strike’a: Global Offensive. Dziękuje za tę podróż wszystkim, którzy wspierali mnie przez te lata. Oczywiście przechodzę na VALORANTA, a Wy pewnie myśleliście, że już skończyłam? Nawet nie zaczęłam. W tym roku pojawi się jeszcze więcej zaskakujących ogłoszeń, więc lepiej bądźcie gotowi – pisała na swoim Twitterze juliano.

Teraz na scenę  kobiecą scenę VALORANTA wkracza Guild Esport. Organizacja zakontraktowała mix, który przez ostatnie miesiące rywalizował pod nazwą Project X. W skład zespołu wejdą zawodniczki, które w przeszłości także mogły być kojarzone z gry w Counter-Strike’a, dla takich organizacji, jak CLG czy Galaxy Racer.

Gdy zaczęłyśmy szukać organizacji, do której mogłybyśmy dołączyć, chodziło nam o kogoś, kto podszedłby do nas i naszego rozwoju na poważnie. Guild natomiast dało nam całkowitą pewność, że będziemy w stanie zbudować tutaj swoje dziedzictwo – czytamy na Twitterze klaudii.

Skład kobiecej drużyny Guild:

  • Klaudia „klaudia” Beczkiewicz
  • Yağmur „Smurfette” Gündüz
  • Vivian „roxi” Schilling
  • Anastasia „Glance” Anisimova
  • Sophia „Kim” Benfakir