W zaskakującym obrocie wydarzeń na Ludwig x Tarik Invitational 2, zarówno 100 Thieves, jak i Cloud9, znane nazwiska na scenie e-sportowej Valorant, poniosły zdecydowane porażki 2-0 z rąk drużyn Ascendant. Pozasezonowe wysiłki mające na celu wyostrzenie umiejętności poprzez nieoficjalne turnieje organizowane przez Ludwig x Tarik, Afreeca i Sentinels ujawniły, że drużyny Ascendant są gotowe rzucić wyzwanie nawet uznanym drużynom Tier 1.

Oxygen Esports i Moist x Shopify odnoszą zwycięstwa 2-0

Starcie pomiędzy Cloud9 i Moist x Shopify rozegrało się na nowo wyremontowanym Icebox, oferując świeże doświadczenie rywalizacji po sześciu miesiącach. Pomimo ograniczonej wiedzy drużyn na temat zmian na mapie, Moist x Shopify odniósł zwycięstwo z wynikiem 13-10. Warto zauważyć, że Mada z Moist x Spotify pokazał dominację na obu mapach, zapewniając sobie kolejne zwycięstwo na Ascent. Przegrana Cloud9 2-0 oznaczała, że byli pierwszą drużyną, która zmierzyła się z eliminacją w wydarzeniu o wartości 50 000 USD, podkreślając siłę drużyn Ascendant.

Oxygen Esports zwycięża w trudnych meczach

Idąc za ciosem, 100 Thieves znalazło się na końcu trudnych porażek w Split i Ascent. Oxygen Esports wykazał się sprawnością dzięki przekonującemu zwycięstwu 13-7 w Split i przedłużył intensywność do dogrywki na Ascent, ostatecznie zapewniając zwycięstwo 14-12. Po tych porażkach 100 Thieves znalazło się teraz w dolnej drabince turnieju Invitational, gdzie zmierzy się z Cloud9, aby ustalić, która drużyna odejdzie bez części nagrody pieniężnej.

Wznoszące się drużyny gwarantują obecność w finałach

Zwycięstwa Oxygen Esports i Moist x Shopify nie tylko zaznaczyły ich awans w turnieju, ale także zagwarantowały obecność drużyny Ascendant w finałach Ludwig x Tarik Invitational 2. Zawody, pomimo podziału na dwie dywizje ze względu na franczyzę, pokazały, że podział nie zależy wyłącznie od umiejętności. Byli gracze najwyższego poziomu, obecnie należący do poziomu 2 z powodu przetasowań organizacyjnych, znaleźli się w obliczu zaciekłej konkurencji ze strony wschodzących drużyn Ascendant.

Zmiana paradygmatu w dynamice Valorant Esports

Ludwig x Tarik Invitational 2 stał się polem bitwy, na którym drużyny Ascendant zmieniają narrację Valorant esports. Po nieoczekiwanych porażkach 100 Thieves i Cloud9, w centrum uwagi znaleźli się teraz wschodzący pretendenci Moist x Shopify i Oxygen Esports, którzy nie tylko zapewnili sobie miejsce w turnieju, ale także przygotowali grunt pod starcie w finale. Zmiana paradygmatu w konkurencyjnym krajobrazie podkreśla nieustępliwą determinację drużyn Ascendant, aby rzucić wyzwanie i przekroczyć ustalony porządek w VCT Americas.