Seria bez porażki G2 trwa. Europejski skład pokonał 2:0 fish123 w finale WePlay! Valorant Invitational i wzbogacił się o 25 tysięcy dolarów.

• European Union G2 2:0 United Kingdom fish123 (Bind 13:9, Ascent 13:8)

Drużyna G2 nadal nie doznała ani jednej porażki od momentu założenia dywizji. Patitek i spółka w finał weszli idealnie – od prowadzenia 5:0 na Bindzie. Pierwsza połowa zakończyła się równie efektowną przewagą 9:3. Po zmianie stron fish123 zaczął jednak gonić wynik i to mimo przegranej piostoletówki. Brytyjczycy wygrali aż sześć rund z rzędu i zbliżyli się do rywala na odległość jednego punktu. Wówczas G2 opanowało jednak nerwy, wygrało w trzech następnych rundach i zakończyło mecz wynikiem 13:9. Świetny mecz zagrali davidp i Patitek – obaj ustrzelili po 19 fragów. G2 udało się wygrać mimo słabej formy Mixwella – Hiszpan zamykał tabelę i był na Bindzie tylko tłem dla kolegów.

Druga mapa – Ascent – to trochę inny przebieg rywalizacji. Tym razem to G2 musiało gonić przeciwnika, bo po pierwszej połowie przegrywało wynikiem 5:7. Po zmianie stron europejski skład grał jednak perfekcyjnie, przegrywając zaledwie jedną rundę w tej części spotkania. Efekt? Zwycięstwo 13:8 i zakończenie finału już po dwóch mapach. Na Ascent G2 do zwycięstwa poprowadził ardiis. Łotysz był katem swoich byłych kolegów z drużyny i z 291 ACS był dziś drugi na serwerze na tej lokacji. Niekwestionowanym liderem bez podziału na drużyny został ScreaM – Belg zrobił wszystko, by doprowadzić do trzeciej mapy. 26 fragów i ACS 364 to jednak za mało, gdy reszta kolegów „nie dojechała” na spotkanie.

Tym samym G2 wygrywa drugi turniej w swojej historii. Dzięki temu gracze wzbogacili się o 25 tysięcy dolarów i umocnili swoją pozycję w Europie, pozostając numerem jeden na Starym Kontynencie.