Patryk „paTiTek” Fabrowski ponownie mógł poczuć słodki smak zwycięstwa. Europejska formacja VALORANTA zwyciężyła turniej Mandatory.gg CUP i zgarnęła €10.000.

Turniej Mandatory.gg CUP był sporym wydarzeniem, wszak na liście uczestników znalazło się równo 128 składów, choć wiele z nich nie może cieszyć się ze wsparcia jakiejkolwiek z organizacji. Wśród uczestników znalazło się kilku Polaków, znanych głównie z poczynań na scenie CS:GO, czyli np. Michał „MOLSI” Łącki wraz z Sebastianem „NEEXEM” Trelą pod banderą TBD, czy chociażby w pełni polskie Those Guys z Krzysztofem „starkiem” Lewandrowskim na czele. Jednak żaden z naszych rodaków nie zbliżył się nawet do sukcesu Fabrowskiego.

G2 Esports całkowicie zdeklasowało pozostałych uczestników. Przez cały turniej nie stracili ani jednej mapy, a rozegrali łącznie aż dziewięć pojedynków. W wielkim finale spotkali się ze szwedzkim składem Bonk, który nie tak dawno zajął drugie miejsce w lidze Absolute Masters, lecz i w tym przypadku G2 nie miało żadnych problemów. Najskuteczniejszym graczem ostatecznego spotkania okazał się Jacob „pyth” Mourujärvi, który zdobył aż 51 eliminacji, zaś sam patitek wykręcił aż 47 eliminacji.

Drużyna naszego rodaka dzięki kolejnemu wygranemu turniejowi wzbogaciła się o €10.000. Jest to już trzecie wygrane wydarzenie z rzędu przez europejską formację, która już może pochwalić się zainkasowanymi pulami nagród na poziomie $50.000.