Ostatnia nadzieja na triumf Europy w VCT Masters może dziś upaść. G2 Esports zmierzy się z Paper Rex w drugiej rundzie drabinki przegranych.

Przed startem VCT Masters największe nadzieje pokładaliśmy właśnie w G2 Esports. Jak widać nie przypadkowo, bowiem Samuraje pozostają ostatnią europejską drużyną w grze o zwycięstwo na VCT Masters Rejakvik. Niestety poprzedniej nocy Mixwell i spółka polegli w starciu z LOUD i dziś są zmuszeni rozegrać swój pierwszy mecz na turnieju z nożem na gardle. W przypadku porażki z Paper Rex Europejczycy zakończą swój udział w rozgrywkach.

W drugim meczu eliminacyjnym DRX zmierzy się z ZETA DIVISION. W starciu tym niekwestionowanym faworytem jest koreański zespół. stax i spółka od samego startu fazy play-off są wymieniani w kontekście walki o mistrzostwo VCT Masters. Odpadnięcie z rozgrywek na etapie drugiej rundy drabinki przegranych byłoby więc dla Koreańczyków ogromnym rozczarowaniem.

W grze o mistrzostwo VCT Masters pozostaje już tylko sześć drużyn. Dziś to grono zwęzi się do czterech zespołów, można więc powiedzieć, że rywalizacji w Rejakviku wkracza w decydującą fazę.

  • 19:00 – Korea, Republic of DRX vs ZETA DIVISION Japan
  • 22:00 – European Union G2 Esports vs Paper Rex Singapore