15 lipca wystartował kolejny duży turniej w Valoranta dla drużyn z Europy – WePlay! VALORANT Invitational. Pierwszy mecz mają już za sobą gracze G2, którzy pokonali nolpenki 2:0.

Na WePlay! ciężko o zaskoczenia – na turniej zaproszono takie formacje jak G2, PartyParrots, Prodigy i fish123, które od samego początku sceny pozostają w kręgu najlepszych drużyn na kontynencie.

Pierwszym meczem G2 było spotkanie z nolpenki. Jest to litewski zespół, który dostał się na turniej poprzez kwalifikacje. Mimo to Litwini stoczyli całkiem wyrównany bój z faworyzowanymi rywalami. Na pierwszej mapie – Splicie – europejski skład wygrał wynikiem 13:7, a zespół do zwycięstwa poprowadził niezawodny duet ardiis – mixwell. Patitek, który wcielił się w rolę Omena zdobył tylko 9 fragów i zginął aż 15 razy – najwięcej z teamu.

Na Ascent rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta, a kibice mogli zobaczyć nawet dogrywkę, w której górą byli gracze G2, którzy ostatecznie pokonali przeciwnika wynikiem 14:12. Tym razem pelerynę bohatera założył Patitek – zgromadził na swoim koncie aż 26 killi i 9 asyst, co przerodziło się w 300 ACS. Fabrowski był zdecydowanie najlepszym graczem na serwerze, bez którego G2 nie miałoby szans wygrać z nolpenkami 2:0.

Tym samym G2 zaczyna turniej od zwycięstwa – podobnie jak fish123, NiP i PartyParrots. Kolejnym rywalem Polaka i spółki będą właśnie ci ostatni, z którymi G2 zmierzy się dzisiaj o godzinie 18:00 w pojedynku BO3.