Jako jedyna drużyna w turnieju G2 nie odniosło jeszcze porażki. Europejski skład wygrał trzeci mecz z NiPem i tym samym z kompletem zwycięstw awansował do fazy play-off WePlay! VALORANT Invitational.

  • European Union NiP 1:2 European Union G2 (Bind 13:8, Ascent 5:13, Split 8:13)

To już chyba tradycja – G2 w pojedynku BO3 przegrywa pierwszą mapę, by wygrać ostatecznie całe spotkanie. Patitek i spółka potknęli się na Bindzie, przegrywając z NiPem 8:13. Na kolejnych dwóch mapach sytuacja wyglądała już o niebo lepiej, głównie dzięki indywidualnym popisom gwiazd organizacji. Najpierw na Ascent absolutnym potworem był davidp, który z 29 fragami i 419 (!) ACS nie miał sobie równych na serwerze. Na Splicie na sukces zapracowała cała drużyna, grając bardzo wyrównane spotkanie.

Jak zagrał Patitek? Niestety poniżej oczekiwań. W drużynie zamykał tabelę ze 167 ACS. Łącznie na trzech mapach zdobył 39 fragów, 9 asyst i 40 razy zginął. Na szczęście w formie byli jego koledzy z drużyny, dzięki którym możemy oglądać G2 w półfinale.

Fazę play-off zaplanowano na sobotę i niedzielę. Dzisiaj zobaczymy dwa półfinały – w pierwszym fish123 zagra z NiPem. W drugim zaś G2 zmierzy się z need more DM. Spotkanie Patitka i spółki rozpocznie się o godzinie 17:00. Spotkanie możecie obejrzeć na kanale Patitka.