G2 pewnie zmierza po kolejną wygraną w turnieju Serii Zapłon. Europejski skład zmierzy się dziś z FunPlus Phoenix w finale górnej drabinki.

  • European Union G2 – Sweden FPX

Dywizja Valoranta G2 to synonim sukcesów. Patitek i spółka póki co wygrali wszystko, co mogli. Teraz rozgrywają szósty już turniej z Serii Zapłon – BLAST Twitch Invitational. Są to krótkie, trzydniowe rozgrywki z zaledwie czterema uczestnikami.

W pierwszym meczu na turnieju G2 poradziło sobie znakomicie – odniosło pewne zwycięstwo 2:0 z NiPem, momentami w pełni dominując rywala. Dzisiaj zagrają jednak z bardziej wymagającym przeciwnikiem – FunPlus Pheonix. Szwedzi, ANGE1 i Shao w ostatnim czasie wyrośli na drugą drużynę w Europie, a ich pojedynki z G2 w decydujących fazach turnieju stają się powoli normą. Co więcej, FPX jest jedyną drużyną, która może pochwalić się pokonaniem G2 w kilkumiesięcznej historii drużyny. Można więc powiedzieć – kto, jak nie oni mogą pokonać na BLAŚCIE skład Patitka?

FPX w półfinale zmierzyło się z Liquid. Nie był to wymagający mecz dla ANGE1A i spółki – wynik 2:0 i oddanie łącznie 15 rund przeciwnikowi musi sam za siebie. Pytanie tylko, czy zespół zdoła podtrzymać formę na dziś.

Dzisiejszy mecz można spokojnie określić mianem „przedwczesnego finału”. Mierzą się ze sobą w końcu dwie najlepsze drużyny na kontynencie. Zwycięzca trafi do wielkiego finału turnieju, przegrany zaś będzie musiał jutro zagrać z jednym z pary NiP – Liquid. Początek meczu G2 – FPX zaplanowano na godzinę 19:30. Transmisje na kanałach zawodników.