G2 Esports to kolejna duża organizacja, która postawiła na kobiecy zespół VALORANTA. W jego składzie znajdują się dobrze znane nicki ze sceny Counter-Strike’a.

W ostatnim czasie ciągle słyszymy o kolejnych organizacjach, które decydują się, zainwestować w kobiecy skład VALORANTA. Teraz o zakontraktowaniu żeńskiego zespołu w FPS-ie Riot Games poinformowało G2 Esports, które jak zwykle postawiło na głośne nazwiska.

W szeregi zespołu G2 Esports Gozen wejdzie najbardziej rozpoznawalna zawodniczka w świecie gier FPS.  Mowa oczywiście o juliano, która ponad miesiąc temu ogłosiła zakończenie kariery w CS:GO. Ta skład Samurajów tworzyć będzie wraz z zAAz, Mimi, Petrą oraz aNNją. Te trzy pierwszej nicki mogą nam sporo mówić. Zawodniczki wraz ze Szwedką wspólnie zeprezentowały kiedyś barwy XSET. Jest to wciąż jedyna żeńska drużyna na scenie Counter-Strike’a, której udało się wygrać mapę przeciwko męskiej formacji. W kwietniu tego roku Europejki pokonały Lemondogs, gdzie występował, chociażby znajder czy MODDII.

Na debiut ekipy juliano w nowych barwach będziemy musieli prawdopodobnie trochę poczekać. Jak na razie nie mamy żadnych informacji o jakimkolwiek turnieju, w którym G2 Gozen miałoby wystąpić.

Skład G2 Gozen:

  • Julia „juliano” Kiran
  • Zainab „zAAz” Turkie
  • Michaela „Mimi” Lintrup
  • Petra „Petra” Stoker
  • Anja „aNNja” Vasalic