Acend pokonało G2 w swoim czwartym spotkaniu w Champions Tour Stage Challegners. Zespół zeeka i starxo wykonał tym samym ogromny krok ku awansowi do fazy pucharowej mistrzostw Europy.

Początek tego roku nie należał do udanych dla Mistrzów Świata. Acend zanotowało kompromitującą wpadkę w pierwszym Splicie Champions Tour Challengers. Ekipa zeeka oraz starxo nie zdołała awansować nawet do play-offów rozgrywek, co nie pozwoliło jej zagrać na turnieju rangi Masters w Reykjavíku. Po tej ogromnej wpadce w składzie europejskiej organizacji doszło do niemałych roszad. Z zespołem pożegnali się BONECOLD oraz Kiles, a w ich miejsce wskoczyli mniej doświadczeni vakk i MONSTEERR.

Jeżeli ktoś zastanawiał się jednak, czy zmiany te wystarczą, aby ożywić, słabo wyglądającego w pierwszym kwartale roku Acend, to jak do tej pory formacja zeeka i starxo rozwiewa wszelkie wątpliwości. Europejski zespół jest o krok od awansu do fazy play-off Champions Tour Challengers Stage 2. Wczoraj Mistrzowie Świata pokonali 2 do 1 G2 Esports i obecnie plasują się na drugim miejscu w grupie A z bilansem 3-1 tuż za plecami Fnatic.

  • European Union Acend 2:1 G2 European Union

Dużo gorzej wygląda sytuacja G2 w drugim Stage’u Champions Tour Challengers: EMEA. Samuraje, które przed dwoma miesiącami walczyły w play-offach VCT Masters już teraz wiedzą, że kolejną odsłonę turnieju tej rangi będą mogły obserwować jedynie przed ekranami monitorów. Na ostatnią kolejkę przed końcem fazy grupowej zespół Mixwella nie ma już nawet matematycznych szans na awans do play-offów mistrzostw Europy, co eliminuje go z walki o Mastersy.