Kolejny mecz, kolejne zwycięstwo – to już rutyna dla G2. Skład Patitka rozgromił FunPlus Phoenix w finale górnej drabinki i tym samym zagra o nagrodę główną BLAST Twitch Invitational.

  • European Union G2 2:0 European Union FPX (Split 13:3, Ascent 13:3)

Brakuje już epitetów na grę G2. Europejski skład po raz kolejny udowodnił, że jest lata świetlne przed innymi drużynami ze Starego Kontynentu. Jak inaczej określić przewagę organizacji ocelote'a nad innymi, skoro obecny numer 2 Europy, czyli FunPlus Phoenix zostaje tak rozgromiony? G2 gra w Valoranta w zupełnie innej lidze, a każdy kolejny mecz tylko nas w tym stwierdzeniu upewnia.

Spotkanie z FunPlus Phoenix nie miało właściwie historii. Pierwsza mapa – Split – to pokaz gry w wykonaniu G2 od pierwszej do ostatniej sekundy. Genialnie grał ardiis, który nie miał sobie równych na serwerze. Bardzo dobre spotkania zaliczyli także Patitek i Mixwell, ale nie oszukujmy się – przy wyniku 13:3 gracze nie są w stanie się nawet rozpędzić, bo mecz kończy się błyskawicznie.

Na Ascencie mogliśmy się na początku nabrać na zmianę narracji, bowiem pierwsze dwie rundy wpadły na konto FPX. Później jednak Szwedzi, ANGE1 i Shao ni istnieli, oddając całą mapę rywalowi. G2 zdobywało punkt za punktem i ostatecznie po drugi upokorzyło przeciwnika wynikiem 13:3. Tym razem to Patitek wysunął się na czoło tabeli, zdobywając 16 fragów.

G2 tym samym awansowało do wielkiego finału BLAST Twitch Invitational, gdzie czeka obecnie na przeciwnika. Ich rywalem będzie zwycięzca spotkania Liquid – FunPlus Phoenix.