G2 Esports uzupełnia swój skład na rok 2022. Hiszpańska organizacja poinformowała dziś o sfinalizowaniu transferu dwójki zawodników i trenera Giants.

Rok 2021 G2 Esports kończy w nienajlepszych humorach. Samuraje jeszcze w styczniu były uznawane za najlepszą drużynę na scenie VALORANTA, lecz późniejsze zawody mocno zweryfikowały potencjał ekipy pytha. Po nieudanym występie na turnieju kwalifikacyjnym ostatniej szansy i braku awansu na VCT Champions było niemal jasne, że w drużynie musi dojść do gwałtownych zmian.

Dziś kierownictwo G2 poinformowało o rozstaniu z neilzinho oraz keloqzem. Miejsce tego duetu w składzie Samurajów zajmie hoody oraz Meddo. Wspomniana dwójka wcześniej dała się poznać z naprawdę dobrej strony podczas gry w Giants.  Fin ze Szwedem wraz z europejskim zespołem zajęli drugie podczas VCT 2021: Europe Stage 3 Challengers 2, pokonując  m.in.  Fnatic. Organizacja ocelote’a osłabiła swojego konkurenta także na innym polu. Hiszpański gigant zakontraktował dotychczasowego trenera Giants – pipsoNa.

Póki co nie znamy szczegółowej daty debiutu hoody'ego, Meddo i piosoNa w G2. Zważając jednak na to, że VCT Champions: Tour 2022 startuje już w styczniu, nie powinniśmy długo czekać na pierwszy mecz Samurajów w nowym składzie.

Nowy skład G2 prezentuje się następująco:

  • Spain Oscar „mixwell” Cañellas Colocho
  • Lithuania Žygimantas „nukkye” Chmieliauskas
  • Denmark Auni „AvovA” Chahade
  • Finland Aaro „hoody” Peltokangas
  • Sweden Johan „Meddo” Renbjörk Lundborg
  • Russian Federation Daniil „pipsoN” Meshcheryakov (trener)