VALORANT Champions Tour 2023 bez OpTic, G2, FPX oraz Acend! Riot Games odsłania karty jeżeli chodzi o franszyzę w VALORANCIE.

Wczoraj Riot ogłosił nazwy organizacji, które zostały przyjętego do programu partnerskiego w VALORANCIE  i w następnym roku powalczą w cyklu VALORANT Champions Tour. Szczególne rozczarowanie czuć mogą fani G2 Esports, FPX oraz OpTic. To właśnie tych klubów między innymi nie będzie nam dane oglądać przez następny rok na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

FPX było bez dwóch zdań najlepszą europejską drużyną VALORANTA w 2022 roku. Zespół ANGE1A wywalczył mistrzostwo Europy, wygrywając VCT Challengers Stage 1: EMEA, a także triumfował w Kopenhadze na VCT Masters. Na mistrzostwach świata reprezentanci FunPlus Phoenix również osiągnęli najlepszy rezultat z pośród wszystkich innych zespołów ze Starego Kontynentu, odpadając na etapie półfinału.

W cyklu VALORANT Champions Tour nie zagra również i zwycięzca VCT Masters z Reykjavíku, a przynajmniej nie pod szyldem OpTic, bo tak jak już wspominaliśmy organizacja nie została przyjęta do programu partnerskiego Riot. Podopieczni Cheta dopiero co przywieźli srebrne medale mistrzostw świata z Turcji, gdzie ulegli w finale LOUD. To właśnie pojedynki ekipy FNSA z Brazylijczykami najbardziej fascynowały kibiców na całym świecie przez ostatnie dziewięć miesięcy.