Absolute Masters rozpoczęte 2 lipca dobiega właśnie końca. W sobotę Fordon Boars zagra w półfinale z Exceptis x CITRON Chien.

Polski skład na czele którego stoi Piotr „izak” Skowyrski będzie dzisiaj musiał sobie radzić bez pomocy Patitka. Fabrowski bowiem w tym samym czasie będzie rozgrywał swoje spotkanie z need more DM w ramach WePlay! VALORANT Invitational. 20-latek w czwartek poprowadził Fordon Boars do zwycięstwa w starciu z Avenue Esports. Dzisiaj jednak Dziki muszą zagrać bez niego, co znacząco obniża potencjał drużyny.

Rywalem FB jest Exceptis x CITRON Chien – zespół złożony głównie z francuskich graczy. Póki co CC radzi sobie świetnie – zespół nie stracił jeszcze mapy w drabince Absolute Masters.

W drugiej części drabinki zaś znajduje się need more DM. Węgrzy są absolutnym faworytem całego turnieju, ale pod znakiem zapytania stoi ich dzisiejszy mecz z bonk, bowiem w niemal tym samym czasie mają zaplanowane spotkanie z G2 w ramach innego turnieju. Pytanie, czy organizatorzy dogadają się, by need more DM mogło zagrać oba mecze, tylko o nieco innych godzinach.

Absolute Masters posiada pulę nagród 3 tysiące euro. Zwycięzca zdobędzie połowę tej kwoty. Ponadto organizator przewidział mecz o trzecie miejsce, tym samym możemy być już dziś pewni, że Fordon Boars zagrają dwa spotkania na turnieju, niezależnie od dzisiejszego wyniku. Mecz z ex x CC rozpocznie się o godzinie 16:00 i będzie transmitowany na kanałach zawodników.

Aktualizacja: mecz się nie odbędzie, wszystkie spotkania zostały przeniesione 25 lipca.