Fnatic z tytułem mistrza Europy! W miniony weekend zakończyła się kilkutygodniowa rywalizacja w VCT Challengers Stage 2: EMEA.

To był sezon wielu niespodzianek. Już na etapie fazy grupowej VCT Challengers z rozgrywkami pożegnało się G2 Esports, które w oczach wielu miało przecież bić się o najwyższe pozycje. Nic dziwnego, bowiem Samuraje w to przecież wicemistrzowie z Stage’u pierwszego, w którym okazali się gorsi jedynie do FPX na czele z naszym rodakiem baddymG.

Jakby to nie był wystarczająco fatalny sezon dla G2, to na dodatek przez cały drugi Stage VCT Challengers: EMEA formą imponowało Fnatic. W fazie grupowej Europejczycy nie potknęli się ani razu, awansując do półfinału z bilansem 5-0. Następnie formacja Boastera pokonała FPX i Guild, zapewniając sobie miejsce w wielkim finale, gdzie czekali na rozstrzygnięcie spotkania FunPlus Phoenix-Guild.

To właśnie FPX ostatecznie miało okazje stanąć do rewanżu z Fnatic i zarazem obronić tytuł mistrzowski. W wielkim finale ekipa ANGE1A  ponownie nie miała jednak szans w starciu z kapitalnie dysponowaną ekipą Mistica. Ta zakończyła mecz już na trzech mapach, zapewniając sobie zwycięstwo w VCT Challenger Stage 2, a zarazem awans na VCT Masters w Kopenhadze.