VALORANT wbił się przebojem do kanonu najpopularniejszych gier sieciowych na świecie. W dniu premiery zamkniętych beta testów pobił rekord oglądalności Fortnite’a na platformie Twitch, zbierając przed odbiornikami prawie dwa miliony widzów. Przed premierą deweloper odnotował na serwerach codziennie średnio trzy miliony graczy, a pula ta z pewnością urosła po udostępnieniu jej dla ogółu. 

Riot Games odpowiadając na spore zainteresowanie społeczności utworzyło oficjalny kanał VALORANT // Polska, na którym obecnie pojawiają się treści edukacyjne dla osób zainteresowanych tytułem. Dotychczasowe filmy celują głównie w graczy casualowych, lecz z pewnością niektóre z przyszłych produkcji trafią również do zawodników o wyższych ambicjach. Pierwsze odcinki produkowane są przez agencję gamingową Fantasyexpo, która dołożyła wszelkich starań aby wszystkie filmy stały na jak najwyższym poziomie merytorycznym oraz zostały profesjonalnie zrealizowane. 

Gospodarzem odcinków od Fantasyexpo został Paweł “SAJU” Pawełczak i to głównie jego można usłyszeć w filmach. Gościnnie pojawiają się również inne osoby znane ze środowiska profesjonalnego VALORANT, takie jak  Piotr “izak” Skowyrski, Patryk “paTiTek” Fabrowski czy Sebastian “NEEX” Trela. Nowe odcinki publikowane są w każdy wtorek o godzinie 17:00 oraz sobotę o godzinie 12:00. 

Seria filmów edukacyjnych dotyczących VALORANTA, która pojawiła się na oficjalnym kanale od Riot Games, jest kolejnym owocem wieloletniej współpracy amerykańskiego studia oraz agencji gamingowej Fantasyexpo. Od 2014 roku obydwa podmioty współpracują przy wielu projektach. Te które najbardziej mogły zapaść w pamięć społeczności to transmisje LCS i Worlds na kanale Damiana “Nervariena” Ziaji, turnieje Fantasy Expo Challenge czy Polska Liga Esportowa, wspólne stoiska na targach Poznań Games Arena, mecz pokazowy Teamfight Tactics oraz wyzwanie VALORANT, które odbyło się dzień po premierze zamkniętej bety gry.