W końcu coś ruszyło do przodu. Ostatnio w LEC pojawiła się publiczność na trybunach. A wczoraj Riot Games ogłosiło, że fani pojawiają się również na finałach VCT Masters w Kopenhadze. Będzie to pierwszy turniej na najwyższym szczeblu z udziałem fanów w historii VALORANTA.

Już 10 lipca rozpocznie się drugi turniej z serii VALORANT Championship Tour Masters. Podczas niego zmierzy się 12 najlepszych zespołów z regionalnych kwalifikacji. Trzy ze strefy EMEA, jeden z Korei Południowej, dwa z Ameryki Północnej, dwa ze strefy APAC, jeden z Brazylii, jeden z Ameryki Południowej i środkowej, jeden dodatkowy z Brazylii i reszty Ameryki Południowej oraz jeden z Japonii. Na razie poznaliśmy jednak trzy ekipy ze strefy, w której dominuje Europa. W finale kwalifikacji strefy EMEA jest już Fnatic, a o ten bić się będą Guild Esports i FunPlus Phoenix. A przypomnijmy, że zwycięzca będzie wyżej rozstawiony. Drużyny z pozostałych regionów poznamy zaś na dniach.

Natomiast najważniejsza w tym artykule jest finałowa część VTC Masters w Kopenhadze. Ta rozpocznie się 22 lipca i będzie trwać trzy dni. A podczas niej pojawią się fani na trybunach. To oznacza, że zobaczą finał drabinki wygranych, półfinał oraz finał dolnego drzewka i wielki finał. Także cztery najlepsze zespoły w akcji. Ostatnio nimi były nimi: OpTic Gaming, LOUD, ZETA DIVISION i Paper Rex. W tym roku nie jest wykluczone, że zobaczymy taki sam skład, gdyż te zespoły są blisko awansu na turniej. Natomiast osobiście mam nadzieję, że lepiej spiszą się europejskie zespoły i pewnie na to liczą też duńscy fani.

Bilety możecie znaleźć tutaj. Te na trybunę dolną, najbliżej zawodników, można kupić za aktualnie 154,26 zł (245 koron duńskich). Za to bilety na trybunę górną kosztują 110,19 zł (175 koron duńskich). Ceny więc nie są olbrzymie, a będzie to legendarny turniej, gdyż pierwszy w historii VALORANTA z udziałem publiczności.