20 grudnia 2023 r. – Raporty wskazują, że Evil Geniuses (EG) weźmie udział w Valorant Champions Tour (VCT) w nadchodzącym sezonie 2024, rozwiewając wcześniejsze spekulacje na temat potencjalnego wyjścia organizacji z e-sportu. Jednak w zaskakującym obrocie wydarzeń oczekuje się, że EG wystawi zupełnie inny skład w porównaniu do zwycięskiej drużyny Champions w 2023 roku.

Pośród burzliwego roku dla EG, naznaczonego kontrowersjami, takimi jak porzucenie obszernego składu CS i doniesienia o złym traktowaniu gwiazdy LCS, los ich uznanego składu Valorant był niepewny. Wycofanie się organizacji z LCS i sprzedaż ich slotu BLAST Premier podsyciły spekulacje na temat ogólnego wyjścia z e-sportu, podając w wątpliwość ciągłość ich udanego składu Valorant.

EG pozostaje w VCT ze świeżym składem

Wtajemniczony w Valorant Lembo, w raporcie przetłumaczonym z hiszpańskiego, rzucił światło na plany EG na sezon VCT 2024. Lembo stwierdził: „Evil Geniuses, zespół partnerski VCT Americas, będzie kontynuował grę w lidze w 2024 roku”. W przeciwieństwie do plotek sugerujących, że M80 może zastąpić EG, informacje Lembo potwierdzają zaangażowanie EG w e-sport w nadchodzącym roku, ale ze zrestrukturyzowanym składem Valorant.

Dodał również: „Oczywiście nie będzie to z tymi samymi graczami”, pozostawiając fanów i społeczność e-sportową ciekawą nowych twarzy, które będą reprezentować EG w VCT.

Waleczny skład EG wśród niepewności kontraktowej

W miarę postępów poza sezonem nasilają się spekulacje dotyczące losu graczy EG Valorant. W szczególności gwiazdy Ethan „Ethan” Arnold i Max „Demon1” Mazanov zostali powiązani z odnowionym super-składem NRG, podczas gdy lider w grze Kelden „Boostio” Pupello jest podobno w trakcie rozmów z 100Thieves. Niepewność na późnym etapie sprawiła, że inni gracze, tacy jak Corbin „C0M” Lee i Alexander „jawgemo” Mor, znaleźli się w niepewnej sytuacji bez wyraźnych przynależności do zespołu, gdy okno poza sezonem się zawęża.

Potencjalne odejście tych graczy rodzi również pytania o rolę utytułowanej trenerki, Christine „potter” Chi, w drużynie EG Valorant. To, czy będzie ona nadal prowadzić drużynę, czy też odkryje nowe możliwości, pozostaje nieznane, dodając dodatkową warstwę intrygi do ewoluującego składu EG Valorant.

Zmiana dynamiki: Przejście EG z CS do Valorant

Tło przejścia EG z Counter-Strike (CS) do Valorant dodaje złożoności do trwającej narracji. Wraz z wycofaniem się organizacji ze sceny CS i sprzedażą slotu BLAST Premier, skupienie się na Valorant staje się najważniejsze. Decyzja o utrzymaniu obecności w VCT sygnalizuje zaangażowanie EG w adaptację i rozwój w szybko zmieniającym się krajobrazie e-sportowym, choć z nowym zestawem graczy.

Podsumowując, decyzja Evil Geniuses o utrzymaniu zaangażowania w sezon VCT 2024 niesie ze sobą zarówno wyzwania, jak i możliwości. Podczas gdy fani czekają na oficjalne ogłoszenie odnowionego składu Valorant, społeczność e-sportowa spekuluje na temat potencjalnego wpływu tych zmian na konkurencyjną pozycję EG w nadchodzącym sezonie.