Co to był za pokaz dominacji. Sentinels wygrywają najważniejszy turniej w historii Valoranta bez straty mapy. TenZ i spółka w finale rozbili Fnatic 3:0.

Za nami legendarny już turniej Valorant Champions Tour Stage 2: Masters Reykjavik. Był to finał drugiego cyklu VCT, który trwał od kilku tygodni i miał zwieńczenie na pięknym LAN-ie w Islandii. Było to wydarzenie historyczne – przede wszystkim był to pierwszy tego rodzaju event w Valorancie, rozegrany offline, ponadto zmierzyły się ze sobą drużyny z całego świata, które konkurowały o ogromną pulę nagród.

Ostatecznie 1. miejsce przypadło faworytom tego turnieju, czyli Sentinels. Amerykański super-team przeszedł przez całe rozgrywki suchą stopą, nie tracąc nawet mapy. Amerykanie grali kolejno z Fnatic (2:0), Team Vikings (2:0), NUTURN (2:0) oraz ponownie z Fnatic (3:0).

Finałowe spotkanie mimo wysokiego zwycięstwa 3:0 nie przebiegło jednak tak jednostronnie. Zagłębmy się w poszczególne mapy. Tak oto widzimy, że na Splicie potrzebowano dogrywki, by wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie górą byli Sentinels 14:12. Na drugiej mapie, Bindzie, to samo – dogrywka i minimalne zwycięstwo amerykańskiej formacji 16:14. Jedynie Haven zakończył się w regulaminowym czasie, ale również wykorzystaliśmy pełną pulę rund – ostatecznie Sentinels wygrali tutaj 13:11.

Można dodać, że był to jeden z najlepszych meczów, jakie było nam dane oglądać w Valorancie. Obie drużyny zaprezentowały absurdalnie wysoki poziom rozgrywki, maksymalnie wyrównany. Fnatic zabrakło niewiele, by urywać kolejne mapy, brakowało przede wszystkim zimnej głowy w końcówkach, gdzie albo Europejczycy nie potrafili obronić prowadzenia wypracowanego w pierwszej połowie, albo próba come-backu paliła na panewce.

Bohaterem finału oczywiście on – Tyson „TenZ” Ngo. Snajper Sentinels zdobył aż 79 fragów – o 14 więcej niż drgui ShahZaM i MAGNUM. Kanadyjczyk potwierdził to, o czym mówiono dotychczas jedynie w Ameryce – że jest najlepszym graczem Valoranta na świecie obecnie. Zawiódł bardzo mocno Derke, czyli fińska gwiazda Fnatic. Gracz dotychczas był liderem swojej drużyny, w finale jednak zniknął i był najgorszy na serwerze.

Tym samym tak prezentuje się pełna tabela Masters:

1 United States Sentinels – 200 tys. $, 400 punktów

2. European Union Fnatic – 100 tys. $, 350 punktów

3. NUTURN – 80 tys. $, 300 punktów

4. United Kingdom Team Liquid – 60 tys. $, 250 punktów

5.-6. Brazil Team Vikings – 40 tys. $, 200 punktów

5-6. United States Version1 – 40 tys. $, 200 punktów

7-8. Chile KRÜ Esports – 25 tys. $, 175 punktów

7-8. Thailand x10 Esports – 25 tys. $, 175 punktów

9-10. Brazil Sharks Esports – 15 tys. $, 150 punktów

9-10. Japan Crazy Raccoon – 15 tys. $, 150 punktów