Trzecie podejście w końcu udane – Entropiq przeszło do dalszej części kwalifikacji First Strike: Europe. Niestety poza ekipą NEEXA próżno na kolejnym etapie szukać Polaków.

Entropiq po poprzednich dwóch rozczarowujących turach w końcu może odetchnąć z ulgą – zespołowi udało się zakwalifikować do fazy Play-in. Do awansu do turnieju głównego jeszcze długa droga, ale pierwszy krok został wykonany. NEEX i spółka w decydującym spotkaniu rozbili PENTĘ 13:4, a snajper z Polski był najlepszym graczem na serwerze. Kolejny mecz, już w fazie Play-in Entropiq rozegra 20 listopada.

Inną drużyną, która otarła się o awans było nolpenki z zeekiem w składzie. Ekipa Polaka w decydującym spotkaniu niestety przegrała z BIG 4:13. Sam zeek zdobył 10 fragów i był pod tym względem drugi w tabeli. Dla drużyny Polaka jeszcze nie wszystko stracone – w środę rozpoczyna się ostatnia tura kwalifikacji.

O awansie mogą pomarzyć także gracze MJAOMODE z Mickebwoyem na pokładzie. Polak i spółka w zeszłym tygodniu dotarli do fazy Play-in, teraz jednak już pożegnali się z kwalifikacjami w przedostatniej rundzie, przegrywając z Wave Esports 8:13. Podobnie jak nolpenki, MJAOMODE może próbować swojego szczęścia ponownie w środę.

Jeszcze wcześniej, bo na 1/64 swoją przygodę z turniejem zakończyła całkowicie polska ekipa – MAJSTERSZTYK. Dla kacpiego i spółki przeszkodzą nie do przeskoczenia okazali się L'institut czyli francuskojęzyczna ekipa Ex6TenZa.

Ostatnia, czwarta tura kwalifikacji rusza w środę i potrwa również dwa dni. Kolejne zakwalifikowane zespoły poznamy więc w czwartek, w piątek zaś rozpocznie się faza Play-in.