Entropiq rozpoczęło 2021 rok od przesunięcia całej dywizji Valoranta na ławkę rezerwową. Organizacja pozwoliła tym samym, aby Sebastian „NEEX” Trela i spółka szukali sobie powoli nowego domu.

Trzon drużyny w postaci Sebastiana „NEEX” Treli, Michała „molsi” Łąckiego i Vladyslava „arch” Svistova zasilił wspomniany we wstępie klub esportowy w sierpniu minionego roku. Dla każdego z podanych graczy to był pierwszy podpisany kontrakt po przejściu z CS:GO na Valoranta. Z biegiem czasu zespół uzupełnili Michał „RETO” Silski i Patryk „Starxo” Kopczynski zastępując Egora „chiwawa” Stepanyuka oraz Mikhaila „Duno” Fokina, czyli duet, z którym ekipa zaczynała tę przygodę. Przyszła więc pora na treningi, a następnie oficjalne mecze.

Choć formacji udało się m.in. wygrać Polish Esport Cup S2, to jednak podczas najważniejszego sprawdzianu zawiodła. Nie awansowała bowiem na First Strike, w którym wystąpiły takie grona, jak G2 Esports Heretics, które swoją drogą zwyciężyło zmagania. Wydaje się, że był to jeden z powodów zakończenia współpracy przez Entropiq, które przesuwając piątkę reprezentantów na ławkę rezerwową, dało jej jasny sygnał, że każdy może rozglądać się za nowym pracodawcą.

Czytając oficjalne oświadczenie na łamach strony organizacji możemy wyczytać, że obecnie trwają pracę nad utworzeniem kolejnej dywizji Valoranta. Firma nie chce rezygnować z rywalizacji na scenie FPS-a od Riot Games, ponieważ widzi w niej duży potencjał.

Starxomolsiarch zakomunikowali już na swoich Twitterach, że są gotowi, aby poznać opcje na nadchodzący sezon. Pozostała dwójka natomiast póki co nie skomentowała oficjalnie tego, co się wydarzyło i tym samym nie wiemy, jakie ma plany na przyszłość.

Tak dotychczas prezentował się skład Entropiq:

  • Poland Sebastian „NEEX” Trela
  • Poland Michał „RETO” Silski
  • Poland Michał „molsi” Łącki
  • Ukraine Vladyslav „arch” Svistov
  • Poland Patryk „Starxo” Kopczynski