Elmapuddy po kilku miesiącach wraca do Gen.G. Tym razem jako trener dywizji VALORANTA. W Przeszłości Australijczyk współpracował już z graczami CS-a amerykańskiej organizacji.

Pierwsze podejście Elmapuddy’ego do Gen.G było udane. Zespół pod jego sterami wygrał DreamHacka Anaheim, a także ESL One Road to Rio dla drużyn z Ameryki Północnej.  Później gra jego podopiecznych zaczęła się sypać i ostatecznie organizacja zdecydowała wystawić całą drużynę na listę transferową. W tamtym okresie wiele mówiło się także o tym, że zawodnicy nie skupiają się w pełni na CS-ie, bo w międzyczasie wolą trenować w VALORANTA, co prawdopodobnie było prawdą, bo niedługo później daps, s0m, koosta i autimatic postanowili przerzucić się na produkcję Riot Games.

Elmapudyy po rozpadzie Gen.G został trenerem Cloud9, gdzie przejął miejsce kassada, który opuścił zespół rzekomo przez napięte relacje z ALEXEM. Brytyjczyk i Serb mieli mieć kompletnie inną wizję gry, co sprawiło, że nie mogli się dogadać na żadnej płaszczyźnie. Australijczyk także nie zabawił długo w szeregach Kolosa, bo jak wiemy, organizacja zdecydowała się wycofać ze sceny Counter-Strike’a.

Teraz młody Australijczyk ponownie zawita do Gen.G, gdzie będzie trenerem dywizji VALORANTA. Tym samym Elmapudyy na nowo rozpocznie współpracę z koostą, który jest częścią składu amerykańskiej organizacji w FPS-ie Riotu. Całą drużynę czeka teraz bardzo ważny turniej, bo już za dwa tygodnie ta rozpocznie zmagania w eliminacjach ostatniej szansy do mistrzostw świata w Berlinie.

Skład Gen.G:

  • Anthony „gMd” Guimond
  • Shawn „Shawn” O’Riley
  • Kenneth „koosta” Suen
  • Nicholas „NaturE” Garrison
  • Nolan „Temperature” Pepper
  • Chris „Elmapuddy” Tebbit  (trener)