Valorant Champions Tour: Masters wkracza w decydującą fazę. Dzisiaj rozstrzygnie się, kto zagra w fazie play-off – w grze nadal pozostaje zespół starxo, czyli Acend.

  • NiP – Acend

Okazja do rewanżu dla rozpędzonego Acend? Wydaje się, że tak. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą dokładnie tydzień temu, podczas pierwszej rundy fazy grupowej. Wówczas NiP co prawda wygrał 2:0, ale zrobił to ogromnym nakładem sił, na obu mapach będąc minimalnie lepszym od przeciwnika. Acend później całą frustrację z tak przegranego spotkania przekuło na niesamowity występ z Ballistą. Ekipa starxo wręcz zniszczyła polski zespół i wydaje się, że ma ochotę na więcej.

Co słychać w obozie Ninjas in Pyjamas? Ex6TenZ i spółka mogli już wczoraj zapewnić sobie udział w fazie play-off, w starciu z Heretics okazali się jednak gorsi, szczególnie na decydującej, trzeciej mapie. Drużynie brakowało przede wszystkim balansu w występach indywidualnych, a mocno wyróżniający się Jady nie otrzymał odpowiedniego wsparcia od kolegów z drużyny. Pytanie, jaka będzie reakcja zespołu, który zakończył swoją serię ośmiu zwycięstw rzędu. Często takie potknięcie powoduje kolejne, jako polscy kibice miejmy nadzieję, że Acend wykorzysta chwilowe wahanie się wroga. Początek spotkania o godzinie 17:00. Transmisja na kanale Twitch Polsat Games.

W drugim piątkowym spotkaniu DfuseTeam zmierzy się z Guild Esports. Podobnie jak w poprzedniej parze, zwycięzca awansuje do play-offów, przegrany zaś zakończy swój udział w turnieju. Obie drużyny to ciekawe, niezbyt oczywiste przypadki, które mają z pewnością możliwości, by wygrać cały turniej. Niemniej jednak pogromcą obydwu okazało się FPX, czyli niekwestionowany faworyt Masters. Francusko-szwedzki pojedynek zaplanowano na godzinę 20:00.