Nadszedł ten dzień – dzisiaj dywizja G2 w Valoranta debiutuje w oficjalnym turnieju esportowym. Patitek i spółka rozpoczynają przygodę z Vitality European Open.

W końcu będziemy mogli ujrzeć jak radzi sobie świeżo upieczony skład G2 w Valoranta. Póki co organizacja ocelote'a nie ujawniła jeszcze piątego podpisanego gracza, ale na Vitality European Open zespół uzupełni David „davidp” Prins – stand-in z Belgii. Turniej z Serii Zapłon to pierwsze oficjalne rozgrywki z pulą pieniężną, w której zobaczymy właśnie skład G2. Wcześniej zespół wziął udział tylko w kwalifikacjach. Dzisiaj pora na prawdziwy debiut.

G2 Esports trafiło do grupy A razem z FABRIKEN, Apexis i need more DM. Są to kolejno drużyny z Szwecji, Turcji i Węgier. Najmocniejszym rywalem wydaje się zespół ze Skandynawii – w końcu istnieje już od kwietnia, czterech graczy i trener są w niej od samego początku. Od tamtej pory FABRIKEN pojawiło się na kilku małych turniejach wygrywając po kilkaset dolarów na każdym.

Jednoznacznym faworytem grupy jest ekipa Patitka, która mimo że praktycznie nie ma rozegranych oficjalnych meczów, to indywidualnie prezentuje się naprawdę dobrze. Każdy z czterech podpisanych graczy zdołał zaistnieć na esportowej scenie Valoranta, również stand-in to nie byle kto. davidp od maja wziął udział w największych turniejach wygrywając pierwszy turniej z Serii Zapłon, G2 Esports European Brawl czy docierając do play-offów Twitch Rivals. W porównaniu z rywalami europejski skład nie ma sobie równych.

Z każdej z grup wychodzi po dwie najlepsze drużyny. W fazie grupowej wszystkie mecze rozgrywane są systemem BO3. W puli nagród jest aż 15 tysięcy dolarów.

Harmonogram gier Patitka i spółki na dziś:

15:00 Sweden FABRIKEN – European Union G2

18:00 Turkey Apexis – European Union G2

21:00 European Union G2 – Hungary need more DM

Transmisja całego turnieju odbędzie się na kanale Vitality.