Drużyna Patryka „paTiTka” Fabrowskiego ma okazję po raz kolejny udowodnić, że na Starym Kontynencie nie mają sobie równych. Startuje ostatni turniej z cyklu Ignition Series – BLAST Twitch Invitational.

Chyba nikt się nie sprzeciwi, że G2 Esports zdominowało Europę na scenie VALORANTA. Do tej pory odbyło się sześć turniejów z serii Ignition Series wspieranej przez Riot Games, a G2 wygrało pięć z nich. Gdzie uciekł ostatni? Otóż podczas pierwszego z nich G2 jeszcze nie istniało i rozpoczęło swoją hegemonię dopiero od kolejnych zawodów.

Dziś odbędzie się ostatni turniej, a paTiTek i spółka z pewnością mają chrapkę aby dopiąć swego i dołożyć kolejne trofeum do swojej pokaźnej gabloty. W zawodach wezmą udział trzy inne zespoły, uważane za jedne z najlepszych w Europie – FunPlus Phoenix, Team Liquid oraz Ninjas in Pyjamas – plasują się w rankingu Starego Kontynentu na miejscach kolejno drugim, czwartym oraz szóstym. G2 Esports zmierzy się najpierw z NiP-em, czyli w teorii najłatwiejszym przeciwnikiem.

Turniej zostanie rozegrany według drabinki podwójnej eliminacji z meczami w formacie best-of-three. Harmonogram dzisiejszych meczów wygląda następująco:

  • 15:30 – European Union G2 Esports vs France Ninjas in Pyjamas
  • 19:00 – Sweden FunPlus Phoenix vs United Kingdom Team Liquid

Mecze można oglądać pod tym adresem.