G2, Movistar Riders, MAJSTERSZTYK, yazda, Raise Your Edge Gaming – dzisiaj mamy okazję zobaczyć kilkunastu Polaków na serwerze. Gra jest warta świeczki, bo są to kwalifikacje do Champions Tour Europe.

Otwarte kwalifikacje do jakiegokolwiek turnieju w Valorancie przysparzają nam sporo emocji, bowiem zawsze są mocno obstawione przez polskich graczy. W ostatnim czasie trend zmierza ku ucieczce na zachód, stąd aż piątka Polaków w trzech różnych europejskich drużynach. Mamy jednak również dwa w pełni biało-czerwone zespoły – są to MAJSTERSZTYK i yazda. Przed obiema ekipami czeka niestety duże wyzwanie. MAJSTERSZYK bowiem musi zmierzyć się z Fnatic, czyli do niedawna składem grającym pod nazwą SUMN FC. yazda zaś rywalizować będzie z Teamem Liquid.

Co czeka nas jeszcze w 1/16 finału? Przede wszystkim warto śledzić G2, gdyż jest to oczywisty faworyt całej drabinki. Patitek i zeek zagrają przeciw Rix.GG, czyli mocno przeciętnej drużynie, można spodziewać się raczej szybkiego zwycięstwa. Z nieco mocniejszą ekipą zmierzą się Movistar Riders, w skład którego wchodzą kamyk i Ayke. Rywalizacja z Portugalczykami może nie być najłatwiejsza. Najtrudniejsze zadanie przed sobą mają jednak gracze Raise Your Edge, w szeregach którego występuje starxo. Skład Polaka zagra bowiem z FunPlus Phoenix, czyli jedną z najmocniejszych ekip na Starym Kontynencie.

Jak wygląda dalsza część drabinki? Co ciekawe, w razie zwycięstw żadna z „polskich” drużyn nie spotka się ze sobą w kolejnej rundzie. Oznacza to, że istnieje prawdopodobieństwo awansu wszystkich zespołów z Polakami na pokładzie do następnego etapu. By się to jednak stało, należy wygrać dzisiaj dwa spotkania BO3. Wówczas zwycięskie drużyny awansują do fazy Challengers 2.

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 18:00, kolejną rundę drabinki zaplanowano zaś na 21:00. Póki co nie mamy informacji o transmisjach